Вести

May 12, 2022

Rainbow Six Siege Година 7 сезона 1

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Rainbow Six (R6) Siege Година 7 Сезони 1 штотуку го пречека Демонскиот превез. Пред официјалното објавување на 15 март 2022 година, имаше многу извештаи на пазарот. Додека некои протекувања се реализираа, многумина не. Сепак, сето тоа служеше само за да се наслика сликата на она што следува.

Rainbow Six Siege Година 7 сезона 1

Неодамна беше промовиран The Demon Veil, кој ја одбележа првата сезона од 7-та година. Ова покажа дека обожавателите на Rainbow Six Siege го дочекаа новиот режим - Team Deathmatch, нов оператор со превез Азами и мноштво нови ажурирања. По објавувањето, на играчите им беше дадена шанса бесплатно да ги пробаат неодамнешните ажурирања, со неделата за бесплатна игра од 17 март до 24 март 2022 година.

Азами, новиот Rainbow Six Siege Operator

Најновото ажурирање на R6 Siege „Demon Veil“ дојде со неколку нови додатоци. Играчите и еСпорт обложување ентузијастите срдечно ги поздравија овие промени, бидејќи тие помагаат да се подобри целокупното искуство на игрите. Една од главните промени беше воведувањето на нов оператор наречен Кана 'Азами' Фуџивара, вториот јапонски лик што беше рангиран како Оператор во играта.

Повторната приказна на Азами

Приказната на ликот ја претставува како полицаец од мотоцикли, чиишто места за самоизразување биле физичката борба и модата. Според приказната, нејзините страсти потекнуваат од нејзиното детство кога ги користела за да избега од крутите правила во нејзиното домаќинство. Таа работеше напорно и се искачи на рангот на безбедносната полиција, оддел на експерти кои ги штитат ВИП личностите во Јапонија. Меѓутоа, таа имала насилен карактер и честопати изговарала дека мора да го напушти одделот. Таа заврши како личен телохранител во приватниот сектор. Препознатливиот изглед на Азами се базира на јапонската безбедносна полиција.

Гаџети и оружје на Азами

Натоварувањето на Азами не располага со назначена пушка стрелец или автоматска пушка, за разлика од неколку претходни оператори. Наместо тоа, таа е вооружена со автомат 9x19VSN и пушка ACS12 како нејзино основно оружје. Автоматскиот пиштол има рејтинг од 750 вртежи во минута и оштетување од 34 куршуми. Пушката држи списанија со 31 куршум, што и помага да се осигура дека таа нема брзо да остане без куршуми. Нејзиното стандардно секундарно оружје е пиштол D50. Таа има и бодликава жица и ударна граната како нејзини единствени два гаџети.

Бариери Киба

Целокупното оптоварување на Azami не е импресивно за оператор. Сепак, нејзините уникатни гаџети прават прилично огромна разлика во играта. Нејзиниот уникатен прибор, Kiba Barriers, е прв од ваков вид во играта. За разлика од другите штитови кои вообичаено ги блокираат нападите од предната страна, бариерите Киба може да се користат за распоредување на материјал кој се шири и се претвора во супстанција отпорна на куршуми слична на бетон. Распоредениот материјал е мешавина од раствор К-13 и соединение L-7. Хемикалиите се сместени во Кунаи, скриени во нејзината обвивка на зглобот.

Kiba Barriers може да ги покрие дупките во ѕидовите, таваните, подот и каде било на мапата. Има материјал за држење на кружниот штит, заштитувајќи го играчот од кој било агол. Според дизајнерот на игри, Клемент Доминик, Kiba Barriers може да бидат меѓу најсуштинските и најпроменетите гаџети за бранителите кога се користат мајсторски.

Главната улога на Азами

Азами може да преземе каква било одбранбена улога. Сепак, според Клемент, Азами треба да остане блиску до играчите на сидро за да може да ги заштити. Таа, исто така, треба да биде блиску до целта да ги искористи своите архитектонски вештини за да ги спречи сите прекршувања што може да ги обидат напаѓачите. Генерално, стратегиите за играње на секој играч ќе одредат како најдобро да се користи ликот. Вљубениците во онлајн обложувањето еСпорт ќе имаат корист од нејзините дополнителни заштитни способности секогаш кога се обложуваат на одбранбената страна.

Обичната карта на новиот смарагд

Откако го чекаа повеќе од три години, играчите на R6 Siege се наградени со нова и интересна мапа. Имаше бројни преработки на мапите откако Fortress беше објавена во декември 2018 година, но ништо особено ново. Demon Veil ги носи играчите на сосема нова локација, Емералд Рамнините на Ирска.

Картата содржи фенси гарнитури и раскошни високи тавани инспирирани од луксузните кантри клубови. И покрај сиот ентузијазам и вознемиреност на играчите да уживаат во новата мапа, тие ќе мора да почекаат до средината на сезоната, како што најавија програмерите. Програмерите исто така тврдат дека нема да вршат преработка на картата во Operation Demon Veil поради доцното издание.

Промени во режимите на игра и играта

Според програмерите, R6 Siege бара да ја прошири својата плејлиста. Така ќе бидат воведени неколку нови режими на игра како што напредува сезоната. Team Deathmatch е веќе лансиран и вклучен во постојаната плејлиста. Вклучува два тима, секој од пет играчи, кои се натпреваруваат во трка за да добијат 75 убиства.

Режимот на игра не вклучува гаџети, што значи дека бариерите на Киба на Азами не можат да бидат корисни таму. Играчите можат да користат само основно оружје и не се соочуваат со казни за напуштање. Програмерите го сметаат за одлично загревање за новата мапа. Исто така, го зголемува бројот на пазари за онлајн обложување понудени од страниците за обложување еСпорт. Играчите веќе бараат совети за е-спорт обложување за да го искористат ова ново издание.

Многубројните мали промени несомнено ќе го збогатат целокупното гејмерско искуство. Ќе има и неколку подобрувања на технологијата за лице, кои ќе бидат имплементирани во идните ликови. Сепак, играчите веќе можат да доживеат неколку подобрувања во акција со Азами.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот
2024-06-02

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот

Вести