Вести

February 13, 2024

PGL Copenhagen Голем американски RMR: Квалификатори, формат и распоред

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

PGL Copenhagen Major е веднаш зад аголот, а американските квалификации треба да ја донесат топлината. Со само пет тима од стотици кои поминаа низ отворените квалификации, влогот е голем. Еве сè што треба да знаете за PGL Copenhagen Major American RMR.

PGL Copenhagen Голем американски RMR: Квалификатори, формат и распоред

Формат

Американскиот RMR ќе има шеснаесет тимови од Северна и Јужна Америка кои ќе се натпреваруваат во швајцарски заграден формат. Тимовите ќе бидат носители врз основа на нивните актуелни рекорди во американската РМР, и тие ќе играат мечеви директни. Екипата треба да победи три натпревари за да обезбеди место во PGL Copenhagen Major, додека два порази ќе резултираат со елиминација. Конкуренцијата е жестока, со големи имиња како Complexity, Team Liquid и FURIA кои се борат за шанса да го претстават регионот на првиот CS2 Major.

Сеење

Откако тимовите ќе се квалификуваат за мајорот, тие ќе бидат префрлени во Елиминациската и Отворена фаза врз основа на регионалниот пласман на Valve. Првопласираниот тим ќе продолжи директно во Елиминациската фаза, додека преостанатите четири тима ќе треба да се борат низ Воведната фаза.

Распоред и резултати

PGL Copenhagen Major Американскиот RMR започнува во сабота, 17 февруари. Најдобрите пет тимови од RMR ќе се квалификуваат за мајорот, додека останатите ќе бидат елиминирани. Распоредот за американскиот RMR допрва треба да се одреди, па бидете во тек за ажурирања.

Како да гледате

Целата акција на американскиот RMR можете да ја следите во живо на Twitch. PGL ќе ги пренесува натпреварите на два канали: Примарен и Секундарен. Дополнително, радиодифузерите во заедницата, исто така, ќе ги пренесуваат квалификациите на нивните индивидуални канали. Погрижете се да се вклучите и да ги поддржите вашите омилени тимови!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести