Вести

February 13, 2024

Enshrouded: A Thrilling Survival RPG доаѓа на конзолите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Enshrouded е RPG за преживување развиен од Keen Games кој започна со ран пристап на Steam на 24 јануари. Моментално е достапен само на компјутер преку Steam, но развивачот ги потврди плановите да го донесе на PlayStation 5 и Xbox Series X/S целосно ослободување. Целта е да се објави играта пред крајот на 2024 година. Обвиткан, како Valheim или Skyrim, е акционен RPG со голем акцент на ресурсите и изработката. Бета изданието во октомври 2023 година доби позитивни повратни информации, а лансирањето на ран пристап беше популарно. Сопствениците на конзоли без компјутер за игри се желни да го пробаат Enshrouded. Сепак, точниот датум на објавување за верзиите на конзолата сè уште не е познат, бидејќи може да зависи од напредокот на периодот на раниот пристап. Играчите можат да очекуваат неверојатни глетки во распространетиот свет на Enshrouded.

Enshrouded: A Thrilling Survival RPG доаѓа на конзолите
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести