Вести

August 18, 2022

Тимскиот дух го стекнува W0nderful Sniper

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Преку нивните Дота 2 поделба, Team Spirit доживеа огромна популарност. Најдобрите финиши во неколку натпреварувања, каде што ги победија познатите спортисти, им помогнаа на нивната слава. Навивачите го гледаа триумфот на искачувањето на Тим Спирит на еден од највозбудливите турнири за сведочење, The International 10. 

Тимскиот дух го стекнува W0nderful Sniper

Кога ги победија претходните победници, OG Esports, Team Spirit се покажа како врвен мрачен коњ во сезоната. Ова беше моментот кога тие ја стекнаа најголемата популарност и оттогаш станаа популарен избор во онлајн обложувањето е-спорт.

Тимскиот дух најавува дополнување во нивниот список

Игор вљубен Жданов е избран од вybersports организација Тимски дух за пополнување на снајперската позиција на тимот CS: GO по опсежни проекции и тестови. 17-годишното момче играше со MAJESTY, Project X, Trasko Esports и HellRaisers за време на неговите две години професионално играње игри. Тој во моментов е еден од најперспективните играчи во регионот на ЗНД.

W0nderful ја покажа својата умешност во стрелањето и силните интерперсонални и деловни комуникациски способности за време на прегледите. Фудбалерот ќе се приклучи на составот во Белград во следните неколку дена, а тимот во целина ќе започне со сериозни натпреварувачки тренинзи.

Колку е вреден духот на играчот за тимот?

На тимот CS: ОДИ тренерот Сергеј Хали Шаваев рече дека се воодушевени што го имаат играчот. W0nderful изведе беспрекорно на тестовите и покажа невообичаено зрело возење и самоувереност. Со правилна количина на трудољубивост и работа, новото засилување најверојатно ќе стане играч од највисок калибар.

W0nderful е стилски и интелектуално компатибилен со Team Spirit, а тренерот верува дека играчот нема да има никакви проблеми во комуникацијата. Тимскиот дух предвидува дека w0nderful ќе се вклопи во нивната група полека, но сигурно. Тренерот ќе го следи развојот на играчот од натпревар до натпревар. Така, w0nderful на крајот ќе се навикне на Тимскиот дух и наскоро заедно ќе вкусат огромни победи.

Претстојните настани на Team Spirit

2022–2023 Dota Pro коло

Тимовите можат да заработат поени во Dota Pro Circuit со завршување на првото или второто место на турнирите спонзорирани од Valve. Поканата за таа година The International е упатена до најдобрите тимови во рангирањето на крајот на годината. Претходната постапка за директно поканување беше заменета со нова по The International 2017 година.

Тим Спирит моментално учествува во Дивизија I на Турнејата 3 на DPC EEU 2021/2022. Првите три тима се пласираат на PGL Arlington Major 2022 година. Најдобрите шест екипи остануваат во својата дивизија за воведното коло од претстојната DPC сезона. Како резултат на тоа, се чини дека Тим Спирит ќе учествува во двете од овие натпревари.

Светското финале на Премиер BLAST 2022 година

Осум тимови ќе се натпреваруваат на турнирот на кружни патеки CS: GO S-Tier за дел од наградниот фонд од 1.000.000 американски долари. Овој настан ќе се случи во Етихад Арената во Абу Даби од 14 декември до 18 декември. Секако, тимовите мора да добијат BLAST Premier Points, дистрибуирани на различни настани во текот на сезоната.

Натпреварот започнува со две двојни елиминациски групи (ГСЛ), секоја со четири екипи. Сите натпревари се Бо3 и Топ трите екипи од секоја група се пласираат во плеј-офот. Победниците од групната фаза продолжуваат во полуфиналето, додека второпласираните се пласираат како високи носители во четвртфиналето. Тимовите кои ќе завршат на третото место во групната фаза ќе добијат ниски носители и ќе продолжат во четвртфиналето.

Неодамнешните натпревари на Team Spirit

На најновото натпреварување PGL MAJOR ANTWERP 2022, тимот Spirit беше трет. Офлајн натпреварот S-Tier се одржа во Белгија од 9 до 22 мај во Sportpaleis во Антверпен. Дваесет и четири тима се натпреваруваа на турнирот во контра удар за дел од наградата од 1.000.000 американски долари.

Team Spirit беше одличен избор во онлајн обложувањето и се чинеше дека е прв фаворит. Тимот победи во натпреварувањето на Legends Stage од 14 мај до 17 мај. Најдобрите 8 екипи се пласираа на Шампионската фаза во оваа рунда од швајцарскиот систем со 16 екипи, додека последните осум екипи беа елиминирани.

Шампионската рунда започна во четвртфиналето, каде Тим Спирит го совлада ФУРИА Еспортс со 2-0. Но, ветувачкиот почеток на турнирот за нив заврши во полуфиналето во рацете на евентуалните шампиони ФаЗе Клан. Како третопласиран на турнирот, Тим Спирит доби награда од 70.000 долари.

Како да се обложите на тимски дух

Играчите мора да имаат законска возраст за коцкање и да имаат дозволено коцкање преку е-спорт во нивната земја започнете со истражување на е-спорт обложување пазари. Играчите можат да одлучат дали да користат вистински пари или скинови (виртуелни предмети во игрите) при обложување.

Во моментов, коцкањето на кожата е многу почеста од обложувањата во готовина. Популарните категории на веб-страници вклучуваат спортски книги, лотарии, рулет и фрлање парички. Поголемиот дел од активноста на обложување кај обложувалниците на кожата се става со користење на CS: GO кожи.

Играчите нема да имаат проблем да изберат обложувач бидејќи има неколку врвни страници за еспорт обложување на располагање. Овие онлајн обложувалници обезбедуваат значителни пазари за обложување за различни еспорти, вклучувајќи го и Team Spirit.

Стратегии за обложување на тимски дух

Еден од најдобрите совети за еспорт обложување е да се обложите на победникот на кој било натпревар од Тимски дух. Обложувањето со правилен резултат и обложувањето со хендикеп на пазарот за победник на натпреварот се исто така поволни облози.

Дополнително, корисниците можат да се обложуваат на бројот на кругови и мапи што ќе ги освои Team Spirit во серија и на хендикеп на картата.

Иако тие се малку предизвикувачки, достапни се и маркетите за извлечена игра или прекувремена работа и над/помалку на Вкупно одиграни рунди на карта. Потребно е повеќе истражување за претходните достигнувања на тимовите, па дури и неодамнешните најави за да се зголеми веројатноста за успех.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести