Вести

February 12, 2024

Спаси 20 исчезнати лица во Персона 3 Превчитај и побарај награди

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Во Persona 3 Reload, има 20 исчезнати лица што треба да ги најдете од јули до јануари. Овие поединци се заробени во занданата наречена Тартарус и ваша мисија е да ги спасите.

Спаси 20 исчезнати лица во Персона 3 Превчитај и побарај награди

За да ги лоцирате исчезнатите лица, мора да го најдете подот на кој се наоѓаат и да комуницирате со нив. Откако ќе ги најдете, имате две опции: можете или да ги изведете надвор од подот, да ги испратите назад до почетокот на Тартарус, или некој да ги земе за да продолжите да истражувате.

За да ги побарате наградите за пронаоѓање на исчезнато лице, посетете ја Полициската станица откако ќе спасите еден од главните лица во Тартарус. Кога ќе влезете во продавницата, ќе ги добиете наградите без да морате да купувате. Сепак, важно е да се знае каде и кога да се најде секое Исчезнато лице.

Ако сакате да ги минимизирате вашите патувања до Тартарус, се препорачува да пребарувате за исчезнати лица на претпоследниот ден пред секој краен рок. Иако може да изгледа како одвод, наградите што ги добивате за завршување на овие задачи се вредни за трудот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести