Вести

February 16, 2024

Совладајте ги епските битки на шефот во Granblue Fantasy: Relink

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во Granblue Fantasy: Relink, еден од највозбудливите и најзначајните аспекти на вашата авантура е борбата со огромни шефови. Секој шеф има свои уникатни напади, механика и награди. Додека некои шефови стануваат полесни додека станувате посилни, други секогаш претставуваат закана. Во оваа статија, ќе обезбедиме сеопфатна листа на сите шефови со кои може да се сретнете во играта.

Совладајте ги епските битки на шефот во Granblue Fantasy: Relink

Список на газди

Granblue Fantasy: Relink содржи вкупно 33 уникатни шефови во 76 Boss потраги. Ве молиме имајте предвид дека оваа листа ги исклучува епизодите од главната приказна каде првпат се појавуваат многу шефови. Шефовите се групирани врз основа на табулаторот „Непријатели“ во секоја потрага и имињата наведени таму. Овој пристап ни овозможува да ги групираме шефовите со слична механика заедно, како што се Tayu'itar и Tayu'itar MKII. Сепак, шефовите на Нихила се третираат како различни поради нивната значително различна механика од нивните редовни верзии.

Шефови во горди потраги

Додека повеќето газди може да се сретнат во сите три оценки на skyfarer, има неколку шефови кои се ексклузивни за најтешките предизвици на играта, Proud Quests. Овие потраги обезбедуваат уникатно и предизвикувачко искуство за играчите. Еве список на сите шефови во Granblue Fantasy: Relink и потрагите каде што можете да ги сретнете:

  • Шеф 1: Потрага 1
  • Шеф 2: Потрага 2
  • Шеф 3: Потрага 3
  • Шеф 4: Потрага 4
  • Шеф 5: Потрага 5

Заклучок

Борбата со шефовите во Granblue Fantasy: Relink е возбудливо искуство. Со широк спектар на шефови, секој со своја механика и награди, играчите постојано се предизвикуваат и наградуваат за нивните напори. Без разлика дали се соочувате со познат шеф или се среќавате со нов, возбудата на битката е секогаш присутна. Затоа подгответе се, соберете ја вашата забава и тргнете во епска авантура исполнета со епски битки со шефови!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести