Вести

February 13, 2024

Прилагодете го вашиот пиратски стил во черепот и коските: сменете ја облеката и отклучете повеќе опции

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Skull and Bones е игра која нуди многу опции за прилагодување, дозволувајќи им на играчите да се облекуваат како најдобриот пират кој плови по морињата. Ако сакате да ја пресоблечете облеката во Skull and Bones, еве што треба да знаете.

Прилагодете го вашиот пиратски стил во черепот и коските: сменете ја облеката и отклучете повеќе опции

Каде да се смени облеката

За да се пресоблечете во Skull and Bones, треба да го посетите Vanity Atelier. Првото Vanity Atelier може да се најде во Света Ана. Ако сè уште не сте стигнале до таа локација, продолжете со упатството додека не стигнете до таа точка. Можете да идентификувате Vanity Atelier на вашата мапа со барање икона за огледало. Откако ќе влезете внатре, комуницирајте со NPC за да пристапите до опциите за промена на вашиот изглед или облека.

Отклучување на повеќе опции за облека

Во раните фази на играта, можеби немате многу облека за избор. Меѓутоа, ако сте го купиле Premium Edition за бонусите за нарачка однапред, можете брзо да се трансформирате од непријатен бродолом во заканувачки пират. Дополнително, можете да заработите и други артикли за облека со зголемување на нивото на Infamy, завршување мисии и купување предмети преку продавницата.

Промена на вашиот стил

Ако сакате повторно да го промените вашиот стил во иднина, едноставно вратете се во ателјето Vanity. Нема да морате секогаш да ја посетувате Света Ана за да ги направите овие промени, бидејќи Vanity Ateliers може да се најдат на различни локации низ светот и секогаш може да се идентификуваат со иконата на огледалото.

Заклучок

Менувањето на облеката во Skull and Bones е забавен и лесен начин да го прилагодите вашиот пиратски карактер. Посетете го Vanity Atelier, отклучете повеќе опции за облека и променете го вашиот стил кога сакате. Прегрнете го вашиот внатрешен пират и испловете со стил!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести