Вести

October 31, 2023

Преживејте го интензивниот настан за Ноќта на вештерките во Тарков и побарајте епски награди

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Бегство од Тарков е добро познат по настаните во играта кои ги држат играчите на нивните прсти низ годините. Во моментов, играчите се борат со интензивен настан на тема Ноќта на вештерките во Тарков кој ги турка до границите на нивните способности - и истовремено нуди неверојатни награди. Тоа е еден од покомплексните, иновативни настани што ги видовме во Бегство од Тарков во последниве години, а тоа значи дека водичот за настанот Тарков Ноќта на вештерките е од најголема важност.

Преживејте го интензивниот настан за Ноќта на вештерките во Тарков и побарајте епски награди

Лесно се провлекува низ настанот

Ако сакате да го поминете настанот со што е можно помал предизвик, тогаш проверете го нашиот водич подолу. Како и многу настани на Тарков, успехот на овој речиси целосно зависи од вашата способност како PMC. Сè е добро и добро, овој водич со детали за чекорите што треба да ги следите, но на вас ќе зависи дали ќе ги поседувате вештините за да ве видиме низ овој кошмарен настан.

Пристигнувањето на Зријачиј

Сè е за Зријачиј оваа година, а тој доаѓа со подароци и пиштоли - но не е како ништо што досега не сте го виделе. Еве го нашиот водич чекор-по-чекор (со неколку врвни совети) за надминување на настанот Бегство од Тарков за Ноќта на вештерките.

Тој е пријателски настроен, на почетокот

На секоја мапа, имате шанса да го најдете Зријачиј, еден од најновите шефови во Бегство од Тарков, кој беше претставен со Lighthouse минатата година. Отпрвин е пријателски расположен и ќе фрли случаен плен на подот кога ќе му пријдете. Сепак, овој настан на Тарков за Ноќта на вештерките започнува кога ќе ја искористите неговата пријателска држава за да го убиете без многу предизвик.

Целосно затворање

Откако ќе го убиете Зријачиј, ќе забележите дека сите извадоци се отклучуваат - за вас, т.е. На секој друг играч им се заклучени локациите за екстракт и не можат да ја напуштат картата. Има огромна пречка што треба да се надмине за да ги отклучите повторно, за жал.

Стоп за ритуалот

Сега кога Зријачиј е мртов, ќе имате седум минути да пронајдете, попречите и прекинете култистички ритуал. Не е тешко да се пронајде – тоа е обележано со огромен син зрак кој допира до сега бурното небо. Откако ќе стигнете до местото за ритуали, ќе треба да се борите со разбеснетите, жедни за крв, Култисти кои се обидуваат да го воскреснат Зријачиј - и ќе сакате да го направите тоа што е можно поскоро.

Трчај.

Ако не успеете да го запрете ритуалот, „одмаздољубив Зријачиј“ ќе биде повикан од мртвите и речиси е невозможно да се убие. Секој екстремитет (вклучувајќи ја главата и градниот кош) може да се пофали со 6.666 здравје - тоа е речиси 40.000 КС. Тој ќе ве брка до краевите на картата за да ве елиминира, а само најкоординираниот, надмоќен тим ќе може да го елиминира. Ако можете да го убиете, извадоците се отвораат и ќе добиете некои слатки награди.

Врвни совети за настанот за Ноќта на вештерките во Тарков

Тоа е патот што ќе треба да го следите, но еве неколку клучни совети кои ќе ви требаат за да успеете.

  • Предметите од Green Flare не функционираат на Cultists (не може да се дружат со нив), но тие ќе работат на шефови како Glukhar, кои ќе ви помогнат да се борите со Cultists
  • Ако култистите можат да го завршат својот ритуал, ќе бидете погодени со нарушувачки дебафови што го прават вашето оружје постојано да се заглавува
  • Перфоторан и XTG-12 се единствените медицински производи што ги отстрануваат отровите на култистите, затоа погрижете се да го носите едното или другото
  • Култистите беа дебафирани за настанот и сега имаат звучни чекори и можат да се појават на термални
  • Ако играте како играч Scav и ритуалот Zriyachiy е завршен, и вие ќе бидете ловени од него и неговите култисти

Заклучок

Искористете го возбудливиот настан за Ноќта на вештерките на Тарков додека трае! Следете го водичот, користете ги советите и надминете ги предизвиците за да ги искористите слатките награди.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година
2024-05-16

EliGE: Северноамериканскиот ветеран што свети во сезоната на Counter-Strike 2 од 2024 година

Вести