Подетален поглед на бонусите за обложување на еспорти

Вести

2022-05-19

Еспортската индустрија продолжува да расте од сила до сила. Со сите показатели кои укажуваат на позитивна иднина, оваа индустрија привлече огромно внимание од различни страни, меѓу кои клучна е индустријата за онлајн обложување.

Подетален поглед на бонусите за обложување на еспорти

Со новите казина кои влегуваат во индустријата за онлајн игри и постојните кои сакаат да ги зацврстат своите позиции, може да биде особено тешко за секој обложувач целосно да избере омилен. Онлајн обложувалниците кои покриваат е-спортски настани се исто така свесни за конкуренцијата таму.

За да се издвоите од толпата, сајтови за е-спорт обложување нудат долга листа на промоции и стимулации за привлекување нови играчи и задржување на нивната база на клиенти. Како резултат на тоа, секој играч кој сака да извлече максимум од бонусите за обложување преку онлајн е-спорт треба да започне со разбирање на она што го прави добар бонус за еСпорт.

Видови бонуси за еспорти

За еден бонус за еспорт обложување за да се квалификува како најдобар, треба да штиклира одредени полиња. За почеток, овој напис истражува некои типични бонуси достапни на сајтовите за еспорт обложување. Тие вклучуваат:

Бонуси за добредојде

Познати и како бонуси за пријавување, бонусите за добредојде се меѓу најпопуларните бонуси што ги нудат сајтовите за обложување eSport. Овие стимуланси се исклучиво понудени на новите играчи на која било локација, и речиси секој букмејкер ги обезбедува.

Бонусите за добредојде доаѓаат во различни облици и форми. Соодветниот бонус за депозит е несомнено главен елемент во индустријата за еСпорт, што гледа како играчот добива процент од нивниот првичен депозит. Други популарни бонуси за добредојде што им се нудат на обложувачите на еСпорт вклучуваат бесплатни облози и зголемување на профитот.

Бесплатни облози

Бесплатни облози обично се нудат како дел од бонусот за добредојде. Сепак, повеќето обложувалници кои обезбедуваат бесплатен облог обично го поврзуваат со одредени наслови како што се Лигата на легендите или Дота 2. Така, бесплатните облози обично се специфични за играта, а облозите поставени надвор од потребната игра може да не придонесат за условот за обложување. Оваа понуда е особено популарна меѓу новите обложувачи на еСпорт, како што е бонусот за добредојде.

Бонус за депозит

Како што сугерира името, бонуси за депозит се активираат само кога играчот вчита некои средства на нивните казино сметки. Повеќето страници за обложување е-спорт нудат бонуси за депозит како бонус за натпревар. Ова во суштина значи дека износот депониран на сметката на играчот се совпаѓа со одреден процент до одредена вредност. Новите играчи можат да ги активираат овие бонуси откако ќе се регистрираат додека постоечките ги користат како бонус за повторно вчитување.

Бонус без депозит

Иако ретко, на бонуси без депозит дајте им шанса на играчите на е-спорт да се обложуваат на нивните омилени настани без каков било монетарен ризик. Овие бонуси за онлајн обложување е-спорт се нудат без никаква обврска за финансирање на сметката. За разлика од бонусите за депозит, износот на бонусот е обично помал.

Кешбек

Бонусите за враќање на готовина се многу барани во еспортските обложувања. Ова не е типичен бонус за казино. Лебди, тоа ја зголемува сметката на играчот што се квалификува како бонус. Шансата да се повратат пари додека се на губитничка серија може значително да го олесни секој играч. Вреди да се напомене дека овие бонуси функционираат за одредено време во повеќето казина, што значи дека тие не се еден од оние секојдневни бонуси за казино.

Бонус за акумулатор

Бонусите за акумулатор се првенствено ексклузивни за еСпорт настани. Идеално, овој бонус има за цел да ги поттикне играчите да се обложуваат на повеќе настани. Во повеќето случаи, ако играчот има среќа да направи серија точни предвидувања, тој се квалификува за дополнителен процент од својата победа.

Најдобрите бонуси за еспорт – Што го прави добар бонус за еспорт?

Со разновидноста на бонуси достапни за обложувачите на еСпорт, секој играч може да биде во искушение да го искористи секој бонус што ќе им се појави. Сепак, секогаш е препорачливо да се изберат најдобрите бонуси за еСпорт и да се избегне губење време на не толку добрите. Како што рече, еве неколку квалитети кои се користат при проценка на одржливоста на кој било бонус за обложување еСпорт.

Големина на бонус

Најдобрите бонуси за онлајн казино се обично оние кои се супер големи. Идеално, бонус со висока горна граница, да речеме 3.000 долари, обично се смета дека нуди најдобра вредност. Секој играч на казино секогаш треба да внимава на ограничувањата за бонуси, заедно со можноста за добивање на неколку додатоци како што се бесплатни облози.

Барања за обложување

Големината на бонусот не е секогаш важна. Освен што добиваат убав износ на бонус, играчите на еСпорт треба да ги земат предвид барањата за обложување поврзани со бонусот. Кога се споредуваат слични износи на бонуси, секогаш е препорачливо да се обратите за бонус понуди со помали барања за превртување. На пример, барањето 10X е подобро од 20X за иста количина.

Разновидност

Дали бонусот е ограничен на одредени еспортски настани? Дали е лесно да се претворат средствата во вистинска готовина? Такви се прашањата што секоја чинија треба да ги постави кога истражува различни опции. Ако бонусот изгледа премногу рестриктивен, тој сигурно не се квалификува да биде најдобар.

Идеално, најдобрите е-спортови може да варираат во зависност од преференциите на играчот. Колку и да звучи каков било бонус фантастично, секој обложувач секогаш треба да биде жив за фактот дека еСпортските обложувалници не се занимаваат со испорачување „бесплатна готовина“. Затоа, секогаш читајте ги ситните букви пред да паднете на каков било договор.

Најнови вести

Основите на обложувањето Fortnite
2023-03-30

Основите на обложувањето Fortnite

Вести