Вести

February 14, 2024

Отклучете го Snow Vanguard: The Ultimate Tank Ship in Skull and Bones

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во играта Череп и коски, играчите имаат можност да заработат и отклучат разни бродови. Еден од најбараните бродови е Snow Vanguard, познат и како брод Тенк. Овој брод нуди исклучителна издржливост и офанзивни способности, што го прави драгоцено богатство за играчите.

Отклучете го Snow Vanguard: The Ultimate Tank Ship in Skull and Bones

Снежната авангарда: тенк брод

Снежната авангарда се издвојува меѓу достапните бродови во Skull and Bones. Може да се пофали со највисокото здравје на трупот и сите слотови за оружје, што го прави огромна сила на морињата. Дополнително, ја поседува предноста на Tenacity, што овозможува брзо обновување на силата на заградата, клучен аспект на оштетувањето на резервоарот.

Предности на Снежната авангарда

Снежната авангарда е особено корисен за вклучување во содржини од крајната игра, како што се нападите на тврдина. Додека другите бродови се фокусираат на нанесување штета или обезбедување поддршка, Snow Vanguard се истакнува во апсорпцијата на огромни количества штета преку заградата. Неговата еластичност и офанзивните способности го прават одличен избор за играчи кои сакаат да ги победат предизвикувачките средби.

Стекнување на Снежната авангарда

За да го добијат Snow Vanguard, играчите мора прво да ги добијат неговите планови. Овие нацрти може да се купат од трговецот Shipwrecked Rogue во пунктот Khmoy Estate во северниот дел на Источна Индија. Сепак, играчите мора да го достигнат рангот Corsair I на Infamy за да се квалификуваат за купување.

Изработка на снежната авангарда

Откако ќе се добијат нацртите, играчите можат да направат Снежна авангарда кај бродоводецот. Материјалите потребни за изработка вклучуваат штици од смрека, цинкови инготи, фина абака, штици од железно дрво, челични инготи, стакло од лим, механизми за завртки и сребро. Повеќето од овие материјали може да се соберат во регионот на Источна Индија, додека механизмите за стакло и завртки можат да бидат ограбени од холандските бродови во областа.

Заклучок

Snow Vanguard е многу посакуван брод во Skull and Bones, кој нуди исклучителна издржливост и офанзивни способности. Додека стекнувањето на плановите и изработката на бродот може да бара време и ресурси, Snow Vanguard се покажува како вредно средство за справување со предизвикувачки содржини. Играчите кои бараат моќен тенк брод треба да размислат за додавање на Snow Vanguard во нивниот арсенал.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести