Вести

July 21, 2022

Нинџите во пижами ја продолжуваат доминацијата во еСпортот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Нинџи во пижами Losesto ZETA дивизија во VCT Masters

ЗЕТА дивизијата обезбеди финале Турнеја на храбри шампиони Плејофот на Мастерс Рејкјавик со клучна победа два спрема еден над Нинџи во пижами. Двете екипи влегоа во елиминацискиот меч со скор еден-еден во групната фаза, победувајќи против Фнатик и загубија од ДРХ.

Нинџите во пижами ја продолжуваат доминацијата во еСпортот

Така, кој тим ќе го порази другиот ќе го добие последното место во плејофот и ќе продолжи со својата серија во Исланд. Играчите имаа можност да го предвидат победникот на различни страници за обложување е-спорт. NiP го презеде водството во серијата од тринаесет спрема шест на изборот на мапа на ЗЕТА за Сплит, како што беше предвидено од неколку веб-локации за совети за еспортско обложување. По првото полувреме од седум до пет, НиП заврши силно со три последователни рунди за да преземе нула предност.

Сепак, ZETA одговори со тринаесет спрема десет победи на изборот на мапата на NiP на Icebox. Победата покажа дека ЗЕТА воспостави предност од осум спрема четири пред НиП по хистеричното прво полувреме. Јума Хисамото, познат како Деп, од ЗЕТА, го презеде Џет за неговиот тим. Заклучил со 2,0 КД по 26 убиства и 13 жртви. И покрај тоа што ZETA изгледаше дека губи на нивниот избор на мапа, тие беа во можност повторно да се соберат на Icebox за да ја изедначат серијата во еден-еден.

Скршеницата беше последната мапа на серијата. Серијата беше одиграна само еднаш претходно, од ЗЕТА за време на нивниот претходен натпревар на Фнатик. И покрај тоа што НиП ја достигна точката на натпреварот, ЗЕТА ја врати картата и принуди продолженија против НиП. Нинџите во пижами се мачеа да ја задржат својата динамика откако рано поведоа. Натпреварот отиде во продолжение, каде што ЗЕТА ја доби мапата и натпреварот со четиринаесет поени спрема дванаесет.

Нинџи во пижами доминираат во Fnatic

На нивната прва средба во International Lan, Нинџи во пижами го совлада Фнатик со два-нула. Од почетокот на VCT, Fnatic е еден од најголемите тимови во Valorant еспорт-обложувачката сцена. Од почетокот на годината, Fnatic се чини дека доминираше до квалификациите. Сепак, имаше пад во нивните перформанси откако тие се квалификуваа, што доведе до пад на популарноста на тимот во онлајн обложувањето.

Искачување: Прва карта

Оваа карта требаше да биде избор на Fnatic, но не се појави. NiP пристигна да игра и да доминира на LAN; бразилскиот моментум беше едноставно недостижен. Изгледаа подобро подготвени, посамоуверени и имаа најостра цел.

Сплит: Втора карта

Втората пресметка започна по неколку технички паузи и долги паузи. Следејќи ја доминантната карта по избор на Fnatics, ова изгледаше како парче торта за НИП. И навистина, така се чувствуваше. НИП го доби првото полувреме осум на четири додека играше на страната на напаѓачот. Тогаш тимот го вознемири најдобриот тим на ЕУ, Фнатик, со шорцеви и баки со резултат од тринаесет спрема осум.

Нинџи во пижами знак Бролан

Врвната облека за е-спорт го објави купувањето на шведскиот играч Counter-Strike: Global Offensive Бролан, Лудвиг Бролин од Fnatic. Како што спомена НИП во објавата на блогот, потпишувањето го зголемува активното членство на тимот на пет.

NiP стана еден од предизвикувачите на титулата и обложувачите може да очекуваат дека тие ќе бидат силен тим и во онлајн обложувањето е-спорт по оваа аквизиција. Јонас Гундерсен, извршен директор на NiP, истакна дека тие со години го гледале Бролан. Тие дојдоа до точка каде што прашањето не беше дали ќе се приклучи, туку кога.

Нинџи во пижами пуштаат пижами

NiP неодамна дебитираше со својата прва колекција на ноќни алишта. Тие, сепак, имаат своја цена, а има само ограничен број од нив. Пижамите чинат 99,99 евра (110 долари) и имаат дводелен костум од полиестер со свилен ефект во црно. Тие исто така вклучуваат суптилно неонско шиење на амблемот на NiP. Мото го обнови логото минатата година, со загреан отпечаток на предната десна страна.

За жал, се чини дека е ограничено исклучиво на секојдневна облека. Во моментов нема намери тимот да ги носи на идните настани. Овој потег би можел да биде најголемиот пад на оваа најнова кампања за стоки.

Оваа нова облека е дел од новата промоција „Добредојдовте во клубот“ од НиП. Купувачите ќе добијат и дигитална верзија на џемите како дел од маркетингот. Сепак, како се обезбедува ова не е сосема очигледно.

За нинџи во пижами

Видео игрите станаа една од најраспространетите форми на обложување на глобално ниво. Напредокот на технологијата и интернетот им помогна на видео гејмерите да се истакнат и да се натпреваруваат ширум светот. Новите игри постојано се развиваат додека старите се ажурираат за да одговараат на потребите на фановите.

Врвните обложувалници го искористуваат растечкиот пазар за да им понудат на корисниците уникатни шанси за обложување еспортски турнири. Сепак, обложувачите заинтересирани за нинџи во пижами претпочитаат обложување на CS: GO и Rainbow Six Siege.

Во 2000 година, Поти, Томи Ингемарсон и Туци, Кристофер Олсон, основаа Нинџи во Пижамас, НиП како клан базиран на LAN. NiP почна да влијае на шведската Counter-Strike сцена со додавање на нови играчи. Последователните победи на онлајн и офлајн настани и турнири го зацврстија нивниот статус како најдобар шведски клан.

Раниот NiP клан се движеше со различни имиња додека учествуваше во неколку офлајн LAN. CPL Келн беше нивниот прв голем настан за LAN во декември 2000 година. Тие завршија солидно четврто место и покрај отсуството на неколку клучни играчи. Овој настап донесе потреба од замена на играчи. Во истиот месец, неколку играчи заминаа по победата на главниот настан на Babbages CPL во Далас. Имаше и некои нови играчи кои се приклучија на тимот на НиП.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот
2024-06-02

Втората половина од сезоната ALGS 2024: длабоко нурнување во феноменот на еспортот

Вести