Вести

February 15, 2024

Мислења за ажурирањето на деветтата сезона на Overwatch 2: Контроверзните љубители на Mercy и здравствените промени на херојот

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Поминаа само неколку дена од масивното ажурирање на сезона девет на Overwatch 2 што ја менува играта, но мислењата за стрелецот со ново чувство продолжуваат да течат во толпа.

Мислења за ажурирањето на деветтата сезона на Overwatch 2: Контроверзните љубители на Mercy и здравствените промени на херојот

Најновиот жежок е од обожавателка на херојот за поддршка Мерси (кој ги има безброј), кој се чувствува како да љубителите на проектилите и целокупното здравје на херојот направија популарниот персонал и доктор со пиштол да се чувствуваат помалку од оптимално.

Многу одговори брзо предложија други херои, што е валидно, имајќи предвид дека менувањето херои е главен механичар на играта во OW2, и тоа е од лансирањето на оригиналната игра пред речиси една деценија.

Други чувствуваат дека, во новиот свет на OW2 со повисоко здравје со поголеми проектили кои летаат побрзо, Мерси е само повеќе иста како што беше порано кога станува збор за стилот на играње и оригиналниот постер можеби сега не го игра херојот како што треба.

Мерси отсекогаш бил контроверзен херој во Overwatch, со мемите „Mercy main“ кои ја преземале заедницата уште од самиот почеток. Се чини дека тоа нема да се смени наскоро бидејќи оригиналниот постер беше принуден да се додаде во нишката.

Како што е случајот со секој херој, ако моментално не се чувствува одлично за играње, опцијата да се префрли на друг во истата улога е секогаш тука. Но, играчите за поддршка не се единствените кои силно се чувствуваат за деветтата сезона бидејќи тенк играчите се чувствуваат „мизерно“ додека играчите на ДПС го сакаат животот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести