Вести

February 13, 2024

Максимизирање на потенцијалот на јуришната пушка MTZ-556 во Modern Warfare 3

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Автоматската пушка MTZ-556 можеби нема да се истакнува во борбите на долг дострел со неговото стандардно оптоварување, но неговата висока стапка на пожар ја прави огромен избор за ангажмани одблиску во Modern Warfare 3. Ова ја прави особено вредна на цврсто изградени мапи како Фавела и Скидроу.

Максимизирање на потенцијалот на јуришната пушка MTZ-556 во Modern Warfare 3

Градење на совршениот MTZ-556

Откако ќе го достигнете нивото 12 и ќе го отклучите MTZ-556, можете да започнете да го прилагодувате вашето оружје за да го максимизирате неговиот потенцијал. Клучните области на кои треба да се фокусирате се оштетувањето, опсегот и контролата на одвраќање.

Прилози

 • Под цевка: XRK Edge BW-4 Handstop
 • Буре: MTZ Clinch Pro Barrel
 • Оптика: МК. 3 Рефлектор
 • Акции: Бруен Архангел МК2
 • Заден грип: Брун TR-24 зафат за напад

Овие приклучоци ги подобруваат перформансите на оружјето во борби со долг и среден дострел, подобрувајќи ја прецизноста и стабилноста. Сепак, тие доаѓаат по цена на брзината на движење. За да се спротивставите на ова, размислете за користење на полесна маса.

Поволности и опрема

 • Вест: Елек за уривање
 • Пиштол: WSP Stinger
 • Тактички: Флеш граната
 • Смртоносно: Семтекс или полнење за вежбање
 • Теренска опрема: ACS или трофеен систем
 • Ракавици: Ракавици со брзо држење
 • Чизми: Прикриени патики
 • Gear: Mission Control Comlink

Изборот на опрема зависи од вашиот омилен стил на игра. Ако претпочитате борба со долг дострел, рачниот пиштол WSP Stinger може да помогне во расчистување на просториите одблиску, а Quick-Grip Gloves овозможуваат брзо менување на оружјето. Опремата за контрола на мисијата е идеална за брзо постигнување ленти со убиства. За борба од близок и среден дострел, размислете за користење на Пешадискиот елек за да го зголемите времетраењето на вашиот тактички спринт и да го намалите времето на освежување. Комбинирајте го ова со ракавици командоси за побрзо полнење.

Заклучок

Со вистинските приклучоци, поволности и опрема, MTZ-556 може да биде застрашувачко оружје во Modern Warfare 3. Вежбајте со ова оптоварување и ќе можете да се справите со дури и највештите корисници на пушка MCW во Ranked Play или секојдневни натпревари.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести