Вести

February 14, 2024

Максимизирање на дронови против комарци: Совети за ефикасна употреба во воената зона

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во последната сезона на Warzone, играчите неправилно користеа дронови за комарци. Оваа статија ќе обезбеди совети за тоа како ефикасно да ги користите дроновите за комарци во играта.

Максимизирање на дронови против комарци: Совети за ефикасна употреба во воената зона

Промени во Killstreaks

Ажурирањето на втората сезона на Warzone донесе промени во killstreaks. Известувањето за мапа на опасната зона сега ја покажува областа покриена со прецизен воздушен напад, а опсегот на предупредување е продолжен. Меѓутоа, сега е помала веројатноста да собори непријател. Дополнително, играчите сега можат да видат црвен преглед на нивните мини-карти што ја означува областа покриена со секој UAV.

Потенцијалот на дронови против комарци

Поради нервозата на другите убиства, играчите почнаа да бараат алтернативи, а дронот „Mosquito Drone“ има потенцијал да биде следната најдобра работа. Овој автоматизиран дрон лебди во област и нанесува огромна штета на целите кои влегуваат во нејзиниот периметар.

Најдобри начини за користење на дронови против комарци

Една вообичаена грешка што ја прават играчите е случајно распоредување на дронот за комарци без никаква цел. Најдобар начин да ја искористите оваа killstreak е да ја распоредите кога ја знаете локацијата на непријателот. Со насочување на дронот кон целта, можете да го извлечете од капакот. Важно е да се напомене дека распоредувањето на дронот во близина на станица за купување или пад на оптоварување не е ефективно, бидејќи лесно се соборува и има краток животен век.

Друга ефикасна употреба на дронот за комарци е за време на последниот круг. Кога треба да ротирате или да се справите со непријател над вас, убиствената лента може да обезбеди совршена можност за удар.

Заклучок

И покрај нервозата за другите убиствени ленти, UAV-овите и Precision Airstrikes најверојатно ќе останат популарни во Warzone. Сепак, играчите не треба да го занемарат потенцијалот на дронот за комарци. Користејќи го стратешки и намерно, играчите можат да ја искористат неговата огромна штета и да ги изненадат своите непријатели.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести