Вести

February 12, 2024

Максимизирање на вашето ниво на удобност во обвивката: Зголемете го вашиот потенцијал и опстанок

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во играта Enshrouded, клучно е да не ја потценувате важноста на вашето ниво на удобност. Иако подобрувањето на вашите борбени вештини е од суштинско значење, максимизирањето на нивото на удобност може значително да го подобри вашиот потенцијал преку зајакнување на вашето максимално здравје, регенерација и издржливост.

Максимизирање на вашето ниво на удобност во обвивката: Зголемете го вашиот потенцијал и опстанок

Придобивките од зголемувањето на нивото на вашата удобност

Зголемувањето на нивото на удобност во Enshrouded има неколку предности. Прво, тоа ви дава мирен љубител, кој го зголемува нивото на вашата издржливост и регенерација. Овој љубител е особено вреден кога се истражуваат непријателските земји на Enshrouded. Второ, подобрувањето на нивото на удобност може значително да го подобри вашиот опстанок, што го прави клучен аспект од развојот на вашиот карактер.

Како да го зголемите нивото на удобност

За да го зголемите нивото на удобност во Enshrouded, постојат неколку клучни чекори што можете да ги преземете:

  1. Изработка на занаетчиски предмети што ја подобруваат вашата база: Започнете со изработка на основни предмети за удобност, како што се засолниште, извори на топлина и мебел. Овие едноставни измени може да направат значителна разлика во целокупното ниво на удобност.
  2. Напредок во вашето патување: како што напредувате во играта, ќе отклучите понапреден мебел преку различни потраги. Направете ги овие предмети за дополнително да го зголемите вашето ниво на удобност. Размислете за изградба на куќа, додавање камин, изработка на кревет, маса, клупа, столици и додавање извори на светлина. Можете дури и да го надградите вашиот мебел до највисоката достапна верзија.
  3. Сокријте го или прикажете го вашиот мебел Comfort: Ако не ви се допаѓа изгледот на вашиот Comfort мебел, имате можност да го скриете во подземјето или во рафтерите. Сепак, имајте на ум дека сè уште се смета за вашето ниво на удобност.

Максимално ниво на удобност

Иако можеби е примамливо да се обидете да го злоупотребите механичарот Comfort за да добиете лесни бонуси за преживување, Enshrouded има ограничувања. Можете да изградите само еден елемент Comfort од секоја категорија, што ќе ве спречи да натрупувате камини за да го зголемите вашето ниво. Дополнително, постои ограничување на максималното ниво на удобност што може да го достигнете, кое моментално изнесува 63. Откако ќе го достигнете ова ниво, вашата работа за максимизирање на вашата удобност ќе биде завршена. Важно е да се напомене дека ова ниво може да се промени во идните ажурирања, бидејќи некои играчи пријавија индикации во датотеките на играта што сугерираат максимално ниво од 100, иако сè уште не е откриен метод за негово достигнување.

Заклучок

Како заклучок, давање приоритет и максимизирање на нивото на удобност во Enshrouded е клучно за развојот и опстанокот на вашиот карактер. Следејќи ги чекорите наведени погоре, можете да го зголемите нивото на удобност и да уживате во придобивките што ги носи. Запомнете, вашето ниво на удобност може да направи значителна разлика во вашите вкупни перформанси, затоа не ја потценувајте неговата важност.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести