Вести

February 16, 2024

Максимизирајте го вашиот DPS со руната Кралот на џунглата во WoW Classic Season of Discovery

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

The King of the Jungle Rune е моќна руна за Feral Druids во класичната сезона на откривање на World of Warcraft. Може да се користи од страна на друидите или во форма на мачка или мечка за драстично да се зголеми оштетувањето на нивната форма што ја менува формата. Оваа руна е многу препорачлива за Feral Druids кои сакаат да се истакнат во меле DPS.

Максимизирајте го вашиот DPS со руната Кралот на џунглата во WoW Classic Season of Discovery

Добивање на кралот на џунглата руна

За да ја добијат руната Кралот на џунглата во класичната сезона на откривање на World of Warcraft, играчите треба да разговараат со агентот Даларан во кампот Ариден во Deadwind Pass, Источните кралства. Агентот Dalaran ќе им обезбеди на играчите вредна алатка наречена Ariden's Sigil.

Ariden's Sigil е ставка што им овозможува на играчите да ги откријат блиските Dark Riders, кои се елитни толпи од ниво 41 што ги испуштаат Dalaran Relics. Овие реликвии се потребни за да се добие Кралот на руната на џунглата, како и неколку други руни од втората фаза.

Играчите мора да ги соберат сите седум реликвии на Даларан пред да се вратат кај агентот Даларан. Ова може да биде предизвикувачка задача бидејќи бара од играчите да убијат седум Dark Riders во различни зони. Се препорачува да се справите со овие мини шефови во групи од пет или повеќе.

Предности на кралот на руната на џунглата

Кралот на џунглата руна е пасивна способност што обезбедува значителни придобивки за Feral Druids. Додека е активен, Tiger's Fury ја зголемува сета физичка штета направена за 15 проценти и веднаш дава 60 енергија. Дополнително, Tiger's Fury повеќе нема глобално заладување и е заменето со статичко ладење од 30 секунди.

Заклучок

Feral Druids треба да му даде приоритет на добивањето на руната Кралот на џунглата за да го подобри нивниот резултат на штета и да ги подобри нивните перформанси во класичната сезона на откривање на World of Warcraft. Следејќи ги чекорите за да се добие оваа руна и искористувајќи ги нејзините придобивки, Feral Druids може да се искачи на табелите на DPS и да се истакне во својата улога.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести