Вести

February 13, 2024

Лига лепенка 14.4: Откриени се промените на шампионот, ставката и руната

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Денот на вљубените е веднаш зад аголот, а Riot Games ја шири љубовта во League of Legends Patch 14.4.

Лига лепенка 14.4: Откриени се промените на шампионот, ставката и руната

Кога ќе оди во живо League Patch 14.4?

Лига лепенката 14.4 треба да се емитува во четврток, 22 февруари, според официјалниот распоред на закрпи на Riot. Ажурирањето е одложено еден ден поради Денот на претседателите во понеделник, 19 февруари.

Шампионски промени во Лигата 14.4

Претстојниот Лига Пач 14.4 ќе донесе прилагодувања на неколку шампиони. Еве ги деталите:

Бафови

 • Ахри
 • Џејс
 • Каи'Са
 • Лулу
 • Ренектон
 • Сорака
 • Thresh
 • Волибеар

Нерфови

 • Аурелион Сол
 • Бард
 • Фиора
 • Калишта
 • Маокаи
 • Ургот (интеракција на Hullbreaker)
 • Варус
 • Зира

Прилагодувања

 • К'Санте
 • Рек'Саи
 • Потлее

Ставка, руни и разни промени во Лига лепенка 14.4

Покрај прилагодувањата на шампионите, Patch 14.4 ќе се однесува и на различни ставки, руни и системски карактеристики. Еве ги главните моменти:

Бафови

 • Црн нож
 • Бесна хидра
 • Кршач на чекори
 • Терминал
 • Mana mage ставки
 • „Регенерација на фонтана“

Нерфови

 • Смртоносно темпо (меле)

Прилагодувања

 • Hubris VFX
 • Ураганот на Руна („сега за меле“)
 • Ставки за поддршка
 • „Офсет на црвената странична камера“
 • Прилагодувања на тетер

Останете во тек за повеќе информации за Patch 14.4 бидејќи програмерите објавуваат ажурирања што водат до неговото лансирање на 22 февруари.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести