Вести

February 13, 2024

Како да го симнете вашиот брод во черепот и коските: основни совети и ограничувања

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Skull and Bones е игра која на играчите им нуди можност да го искусат пиратскиот живот. Од собирање парчиња од осум до купување на различни бродови, има многу да се истражува. Меѓутоа, за целосно да уживате во играта и да откриете се што имаат да понудат Kaa Mangrove и Telok Penjarah, важно е да знаете како да го симнете вашиот брод.

Како да го симнете вашиот брод во черепот и коските: основни совети и ограничувања

Процесот

За да се симнете и да се симнете од вашиот брод во Череп и коски, треба да пристапите до Пост, пиратско дувло или бродолом. Откако ќе се најдете во близина на една од овие локации, почекајте на вашиот екран да се појави известувањето за „симнување“. Потоа, притиснете го соодветното копче за акција за да ја активирате транзицијата.

Еве ги чекорите што треба да ги следите:

  1. Плови наоколу со вашиот брод додека не се приближите до истурена станица, пиратски дувло или бродолом.
  2. Побарајте ја скокачката порака „Слезете“ близу до дното на екранот.
  3. Задржете го копчето Circle на PlayStation, копчето B на Xbox или копчето S на компјутерот.
  4. По неколку секунди, играта ќе се претвори во црно и вашиот карактер ќе се појави на копно.

Ограничувања

За разлика од другите пиратски игри како Assassin's Creed IV: Black Flag и Sea of ​​Thieves, Skull and Bones ограничува кога можете да се симнете од вашиот брод. Не можете едноставно да скокате кога сакате. Дополнително, постојат одредени активности што може да се извршат без да го напуштите вашиот брод, како што се собирање ресурси.

Совети

  • Проверете дали сте доволно блиску до брегот за да се симнете. Ако сте премногу далеку, ќе видите сива порака која ве упатува да пловите поблиску.
  • Бидете внимателни на грешки при слетувањето што може да ве остават заглавени пешки без можност да се вратите на вашиот брод.
  • Запомнете дека во Skull and Bones нема меле борба, така што нема потреба од меч.

Заклучок

Да знаете како да го симнете вашиот брод во Skull and Bones е од суштинско значење за целосно уживање во играта. Следејќи ги чекорите наведени погоре и имајќи ги предвид ограничувањата и советите, ќе можете да истражите сè што нуди пиратскиот живот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести