Вести

June 2, 2022

Избори на уредниците од најновиот преглед на Zulabet

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Zulabet е една од поновите платформи за онлајн обложување која привлекува голем интерес во последно време. Компанијата која стои зад неа, Maltix Limited, мораше да направи многу за да плови во висококонкурентната индустрија за коцкање, особено откако се приклучи толку доцна. Овој преглед нагласува некои од новите и уникатни карактеристики што Zulabet ги имплементираше во последно време за да ја направи страницата за обложување издвоена во индустријата.

Избори на уредниците од најновиот преглед на Zulabet

Лиценцирање

Зулабет е со седиште во јурисдикција на Малта и лиценциран од Органот за игри на среќа на Малта. Бројот на лиценцата е MGA/B2C/486/2018, а регистарскиот број на компанијата е C96904. Со деталите за лиценцирање и регистрација објавени на официјалната веб-страница, Зулабет создаде високо ниво на доверливост меѓу обложувачите и рецензентите.

Извештаите покажуваат дека оваа обложувачница за еСпорт сега доби шведска лиценца за игри. Тоа сугерира дека Zulabet најверојатно ќе се појави на регулираниот пазар во Шведска, нудејќи им еСпорт обложување и други обложувачки услуги на повеќе обложувачи. Сепак, нема официјална изјава од компанијата Малтикс лимитед во врска со тоа дали и кога ќе се случи овој потег. Лиценцата на Малта исто така важи до 2028 година, што фрла сомнеж зошто би се преселила во Шведска.

Маркетинг

Некои експерти велат дека успехот на Zulabet произлегува од нејзините обемни и ефективни маркетинг кампањи. Zulabet инвестираше во бројни форми на маркетинг, вклучително и реклами на социјалните мрежи, директна е-пошта и телемаркетинг. Маркетиншките стратегии се персонализирани и дизајнирани за одредена целна публика што ја бара давателот на обложување. Маркетингот од устата на устата, исто така, одигра значајна улога во нивниот маркетинг успех, поттикнат од нивните добри услуги.

Сепак, неколку експерти тврдат дека маркетиншката цена на компанијата може да биде превисока за да ги направи кампањите одржливи. Можеби беше добра стратегија за влез на пазарот, но не е финансиски изводливо да се одржи долгорочно.

Бонус понуди

Бонус понуди и неколку други промотивни понуди се прилично вообичаени на сајтовите за обложување eSport и другите платформи за онлајн обложување, што го прави логично Zulabet да ги нуди. Сепак, разликата доаѓа во огромниот број понуди што ги има Зулабет. Има повеќе од 15 видови на бонуси и промотивни понуди достапни за сите играчи, вклучувајќи бонуси за добредојде, бесплатни облози, зголемени облози, неделни бонуси и бонуси за враќање на готовина.

Бонусот и промотивните понуди се исто така релативно поатрактивни отколку на другите конкурентни платформи за онлајн обложување. Тоа се однесува на износот или вредноста што ја добиваат обложувачите и условите за обложување приложени на понудите. Добрата платформа за рангирање на еСпорт може да им помогне на обложувачите да ги споредат понудите меѓу најдобрите обложувалници што ги покриваат пазарите за обложување еСпорт.

Услуги за клиенти

Статистиката покажува дека обложувачите имаат тенденција да гравитираат кон најдобрите еСпортски обложувалници и други платформи за коцкање кои нудат квалитетни услуги за поддршка на клиентите. Неколку други Платформи за еСпорт обложување секако обезбедува подобри услуги за поддршка на корисниците од Zulabet, особено во однос на достапните канали и времето на одговор. Без разлика, услугите на клиентите во Zulabet сè уште се за пофалба.

Zulabet има само два канали за пристап до услугите на клиентите. Првиот е преку е-пошта, за кој е потребно доста време за да се добие одговор, но може да ни се најде за долги или барања ориентирани кон детали. Другата алтернатива е преку разговор во живо. Обложувачите исто така можат да ја користат страницата ЧПП на страницата Zulabet или онлајн форумите за да најдат решенија за вообичаените проблеми што може да ги искусат.

Разновидност на пазарот за обложување

Според компанијата Малтикс лимитед, големата разновидност на пазарите за обложување е нивната главна тајна. Zulabet обезбедува пазари за обложување буквално за сите легални и регистрирани спортови кои се играат на глобално ниво, вклучувајќи ги еСпортовите и виртуелните спортови. Делот за пред-натпревар обично нуди повеќе од 32000 настани секој месец. Играчите можат да бидат сигурни дека ќе најдат пазари за обложување на кој било голем спортски турнир и ќе уживаат во различни типови на облози. Обложувањето во живо е исто така поддржано, вклучително и за еСпортови.

Коефициентите за обложување се исто така намерно направени попривлечни отколку што нудат повеќето конкуренти, што го прави договорот уште посладок. Корисничкиот интерфејс на страницата е дизајниран така што на обложувачите им е лесно да се движат низ бројните опции за да ги најдат спортовите и натпреварите на кои сакаат да се обложуваат.

начини за плаќање

Zulabet нуди импресивен разновидни решенија за депозити да ги покрие преференциите на повеќето обложувачи. Играчите можат да плаќаат во четири валути, евро, унгарска форинта, норвешка круна и индиска рупија. Процесот на депонирање средства е релативно лесен, но зависи од користениот начин на плаќање. Сепак, опциите за повлекување се доста ограничени. Тие обично вклучуваат различни решенија за е-паричник. Zulabet исто така не нуди опции за плаќање со криптовалути, кои се пожелни во денешно време меѓу елитните обложувачи.

Одговорно коцкање

Зулабет промовира одговорно коцкање на неколку различни начини. За почеток, им овозможува на обложувачите да ги затворат своите сметки кога сакаат, без оглед на причините што ги нудат. Затворањето на сметките за коцкање може да им помогне на обложувачите да се држат настрана од коцкањето кое предизвикува зависност. Zulabet, исто така, дозволува ограничувања на сметката, кои обложувачите можат да ги постават за да ги ограничат нивните активности.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести