Вести

February 12, 2024

Добијте ја руната за интервенирање: Подобрете ги вашите способности за тенкирање во WoW Classic Season of Discovery

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вовед

Во втората фаза на WoW Classic Season of Discovery, руната Intervene for Warriors е вредна алатка за тенкови. Оваа руна им овозможува на воините да се нафрлат кон сојузник и да ги пресретнат дојдовните меле или напади од опсег. Дополнително, ја намалува заканата генерирана од целниот сојузник, правејќи го воинот уште посигурен тенк.

Добијте ја руната за интервенирање: Подобрете ги вашите способности за тенкирање во WoW Classic Season of Discovery

Локација на интервенирана руна

За да ја добиете руната Intervene во втората фаза на WoW SoD, одете на Thousand Needles. На координати [68, 90], во близина на местото на ископување Рустмаул кое е заразено со Силитид, во југозападниот агол на светлечките станови, ќе најдете три цели кукли. Секоја кукла има статуа зад себе, која држи специфично оружје.

Добивање на интервенирана руна

За да ја добиете руната Intervene, следете ги овие чекори:

  1. Нападнете ја целната кукла лево со магија Execute додека држите оружје со две раце.
  2. Насочете ја куклата во средината, опремете две оружја со една рака и фрлете го подбивот.
  3. Конечно, насочете ја куклата од десната страна, опремете меч и штит и фрлете го Shield Bash.

Со фрлање на овие три магии со потребното оружје на правилните кукли во правилен редослед, во близина ќе се појави ковчег. Пљачкајте ги градите за да ја добиете руната Intervene.

Заклучок

Руната Intervene е задолжителна за воини кои сакаат да се истакнат како тенкови во втората фаза на WoW Classic Season of Discovery. Следете ги чекорите наведени погоре за да ја добиете оваа вредна руна и да ги подобрите вашите способности за тенкирање.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести