Вести

November 8, 2023

Дали Џонси ќе се врати во Fortnite OG? Можности и шпекулации

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Fortnite Jonsey е најпознатиот лик во играта, познат по неговите различни скинови и централната улога во Fortnite. Многу играчи се прашуваат дали Џонси ќе се врати во Fortnite OG.

Дали Џонси ќе се врати во Fortnite OG? Можности и шпекулации

Историјата на Џонси

Џонси првпат се појави во Поглавје 1 од Fortnite како стандарден лик. Со текот на времето, тој се здоби со популарност и стана клучен дел од учењето на Fortnite. Во Поглавје 2, тој ја презеде улогата на агентот Џонси и имаше повеќе верзии од себе во една единствена POI.

Отсуството на Џонси во поглавје 3

Во поглавје 3, Џонси не беше главен играч во играта на знаење, оставајќи ги фановите да се сомневаат во неговото враќање за заживувачката сезона на OG.

Присуството на Џонси на мапата

Малку е веројатно дека Џонси ќе се појави на мапата како еден од Fortnite NPC. Поглавје 1 не ги користеше NPC на ист начин како модерната игра.

Џонси во продавницата

Постои голема можност во продавницата да биде објавена нова верзија на Jonsey во текот на сезоната. Овие варијации на ликот се секогаш популарни, а изгледа веројатно е да се погледне назад од Поглавје 1.

Џонси во настанот во играта

Сезоната на OG Fortnite во Поглавје 4 се очекува да заврши со настан во играта. Можно е да го видиме агентот Џонси или друга варијанта како се појавува за време на овој настан. Деталите допрва ќе се откриваат.

Заклучок

Иако враќањето на Џонси во Fortnite OG е неизвесно, постојат индикации дека тој може да се врати во некоја форма. Без разлика дали тоа е преку нов скин во продавницата или улога во настанот во играта, фановите ќе мора да почекаат и да видат што носи иднината за Џонси.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести