Вести

February 16, 2024

Врвни пиратски игри за живеење на авантурата

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ако уживавте во пиратскиот живот во Skull and Bones, има многу други игри кои можат да го изгребат тоа. Еве некои од најдобрите пиратски игри за проверка:

Врвни пиратски игри за живеење на авантурата

Море на крадци

Sea of ​​Thieves е врвен избор за оние кои сакаат да нурнат длабоко во пиратскиот живот. И покрај нејзините првични критики за чувството на празно, играта доби бројни големи ажурирања, па дури и имаше кросовер приказна со Пиратите од Карибите. Во Sea of ​​Thieves, вие и вашиот екипаж работите заедно за да управувате со брод, преземајќи мисии, борејќи се со чудовишта и вклучувајќи се во тактички битки. Играта се издвојува по својата ко-оп игра и нуди забавно и уникатно искуство со пиратски игри.

Столбови на вечноста II: Deadfire

Вклучете се во извонредна пиратска авантура во Pillars of Eternity II: Deadfire. Како капетан на бродот, собирате екипаж и отпловте кон архипелагот Deadfire, водени од вашата потрага по одговори и одмазда. Играта нуди и RPG базирани на вртења и борба во реално време, со богата наративна и динамична игра која совршено ја доловува суштината на возбудливата пиратски приказна.

Враќање на островот мајмуни

Враќањето на островот мајмуни е идеален начин да се нурнете назад во саканата серија Остров на мајмуните. Иако можеби не нуди интензивна PvP акција, обезбедува шармантна и хумористична пиратска авантура. Придружете му се на Guybrush Threepwood во неговата борба против застрашувачкиот капетан ЛеЧак во оваа класична авантура со точка-и-клик. Играта нуди ажурирана естетика додека го задржува прекрасниот хумор и привлечната игра што обожавателите ја обожаваат.

Пиратите на Сид Мајер!

И покрај нејзината возраст, Пиратите на Сид Мајер! останува фантастичен избор за пиратските ентузијасти. Едноставноста и длабочината на играта ја прават достапна и пријатна. Од надградба на бродови и тргување трговски патишта до вклучување во битки и додворување на аристократијата, има многу работи што треба да се направат. Енергичната заедница за модирање нуди и начини за модернизација на искуството, што ја прави одлична опција за оние кои бараат игра со пиратски теми без да одвојуваат долги часови.

Кралот на морињата

Кралот на морињата нуди едноставно и забавно пиратско искуство. Играчите ја преземаат командата со пиратски брод и се движат низ фантастичен свет исполнет со чудовишта и ривали. Цртаниот и лесен пристап на играта ја прави пријатна алтернатива на посложените пиратски игри. Со фокус на борбата со бродови, King of Seas обезбедува рационализирано искуство кое потсетува на постарите акциони RPG.

Бура

Tempest е акционен RPG длабоко вкоренет во пиратски жанр. Играта нуди сеопфатно пиратско искуство со митски морски ѕверови за лов, потраги за тргнување и широко прилагодување на бродот. Со целосно отворен свет, Tempest им овозможува на играчите да истражуваат со свое темпо и да се фокусираат на радоста на пиратеријата. Различните фракции на играта и обилната содржина обезбедуваат забавна и извонредна пиратска авантура.

Assassin's Creed IV: Black Flag

Assassin's Creed IV: Black Flag целосно ги потопува играчите во пиратскиот живот. Поставена во златното доба на пиратеријата, играта им овозможува на играчите да се вклучат во активности како лов на богатство, истражување и регрутирање на екипажот. Со својата богата содржина со пиратски теми, Black Flag го евоцира истиот дух како Skull and Bones и е задолжителна игра за пиратските ентузијасти.

Блеквејк

Blackwake ја спојува пиратеријата со онлајн игрите со повеќе играчи. Играта прифаќа неконвенционален пристап со стрелање во прво лице, потопувајќи ги играчите во поморска борба со високи октани. Придружете се на екипажот на пиратски брод и вклучете се во битки со ривалски бродови во огромна онлајн околина. Blackwake се издвојува по својот уникатен пресврт во авантурите на отворено море и нуди чиста, неизвалкана забава за пиратските ентузијасти.

Тортуга - Пиратска приказна

Tortuga - A Pirate's Tale е пиратски симулатор кој ги потопува играчите во сложените детали од животот на капетанот на отворено море. Напаѓајте трговски конвои, вклучете се во престрелки со ривалските пиратски фракции, тргувајте меѓу пристаништата, исполнувајте договори за платеници и станете наутички немир. Играта нуди искуство во стилот на песок со внимание на деталите, обезбедувајќи богата и извонредна пиратска симулација.

Порт Ројал 3: Пирати и трговци

Port Royale 3: Pirates & Merchants ги носи играчите на волшебно патување низ Карибите од 17 век. Како претприемнички трговец, вие градите економска империја и командувате со флоти. Вклучете се во стратешки поморски битки и прифатете го возбудливиот живот на озлогласениот пират. Потрагата по скриени богатства, ограбувањето на ривалските бродови и деликатниот танц помеѓу законитоста и пиратеријата го прават секое патување по морињата возбудливо. Без разлика дали ве привлекува трговијата, поморската војна или привлечноста на животот на пиратите, Порт Ројал 3 има се.

Ако сакате повеќе пиратски авантури, овие игри ќе ви овозможат повеќечасовна забава и ќе ви овозможат да продолжите да го живеете пиратскиот живот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Најнови вести

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC
2024-04-10

Бесниот Болт: Метаиграта на новиот крал на покемон VGC

Вести