Вести

April 7, 2022

Вилијам Хил; најдобрата страница за обложување еСпорт?

Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Вилијам Хил е една од најдобрите сајтови за спортско обложување. Иако е позната по традиционалното спортско обложување, компанијата ги рашири своите крилја на сцената за обложување еСпорт и е рангирана меѓу најдобрите сајтови за обложување еСпорт денес. Па, што се крие зад успехот на овој обложувач? Тоа е она што овој напис е за сите. Но, пред да се нурне во детали, еве ги главните моменти на компанијата.

Вилијам Хил; најдобрата страница за обложување еСпорт?

Започна во 1934 година, Вилијам Хил е најстарата обложувачка компанија. Во сопственост на Caesars Entertainment, букмејкерот нуди пазари за спортско обложување и игри во казино. Наградуваниот букмејкер лиценциран во ОК, Гибралтар и Малта. Вилијам Хил е внимателна страница за обложување која се бори за одговорно коцкање и всушност е во програмата GAMSTOP.

Вилијам Хил еСпортско обложување

Додека започна како обложувалница која нуди пазари за вистински спортски настани, Вилијам Хил го прошири своето портфолио на производи со додавање на виртуелни спортови, кои имаат пазари во текот на целиот ден. Како што еСпортот процвета и го покажа својот потенцијал во индустријата за обложување, Вилијам Хил беше меѓу првите обложувалници што понудија пазари за обложување еСпорт. Денес е меѓу најдобрите на Рангирање на еСпортските обложувалници, победувајќи ги дури и обложувалниците кои се фокусираат исклучиво на еСпортот.

Па, која е тајната на доминацијата на Вилијам Хил? Па, неколку фактори ја прават обложувалницата во ОК омилен меѓу обложувачите на еСпорт.

Сеопфатна покриеност со еСпорт

Иако денес има толку многу страници за обложување еСпорт, не сите од нив покриваат сеопфатни настани за еСпорт. Некои имаат пазари за само неколку титули, додека други ги покриваат само највисоките натпреварувања. Но, Вилијам Хил состави робусна инфраструктура што му овозможува да ги покрие сите активности на еСпорт, така што има пазари за обложување во текот на целата година.

Првата предност на Вилијам Хил е што ги покрива сите популарни игри во еСпорт сцената. Обложувач има пазари за обложување за сите врвни игри, вклучувајќи Call of Duty, Counter-Strike: Global Offensive, Valorant, Apex Legends, Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Apex Legends, Fortnite, Hearthstone, Dota 2, League of Legends, PUBG, World of Warcraft, и така натаму.

Освен што ги покрива сите еСпортови, Вилијам Хил работи прекувремено за да ги покрие сите турнири и натпревари низ целиот свет. За разлика од некои обложувалници за еСпорт кои покриваат само големи настани во еСпортот, Вилијам Хил има пазари за обложување за сите настани од нивоа, од квалификациите и регионалните турнири до најпрестижните натпревари во секоја дивизија.

Друга одлична работа за Вилијам Хил се огромните пазари за обложување. Играчите имаат толку многу опции за обложување на секој натпревар. Во обложувањето на ФИФА и ПЕС, на пример, играчите можат да се обложуваат на победникот на натпреварот (полувреме / цело време), вкупните голови, карти, корнери, победникот на турнирот итн. Од друга страна, во шутерски игри, на пример, Valorant и CS: GO, обложувачите можат да се обложуваат на победникот на турнирот, победникот на натпреварот, победникот на картата, првата крв, вкупните кругови, хендикепот на картата, над/под, итн. Интересно е што има обложување во игра, исто така познато како обложување во живо, каде играчите може да се обложува на натпревари во живо.

Вилијам Хил е исто така претпочитана платформа за обложување еСпорт бидејќи ги покрива сите игри во реално време. За некои игри, играчите можат да ја следат акцијата во живо, како што се случува преку пренос во живо. За други, постои коментар кој ги одржува играчите ажурирани за тоа како оди играта.

Фантастични промоции

Покрај сеопфатното покривање за еСпортови, фантастичните понуди за обложување на Вилијам Хил, исто така, го направија познато име. Обложувачите секогаш бараат промоции, а токму тоа го има во продавницата оваа обложувалница. Вилијам Хил има ексклузивни бонуси за обложување прилагодени за обложувачите на еСпорт за да ја зголемат својата база на обожаватели за еСпорт обложување.

Новите играчи во оваа обложувалница добиваат профитабилен бонус за добредојде кој вклучува натпревар на сумата што ја депонираат веднаш по регистрацијата. Авантурата не завршува тука; Вилијам Хил, исто така, има многу други бонуси што играчите можат да ги бараат додека продолжуваат да се обложуваат на нивните омилени еСпорт игри. Бонусот за повторно вчитување е главниот белег овде бидејќи се совпаѓа и со износот што играчите го депонираат во одредени денови.

Одлична употребливост

Исто така, вреди да се спомене и одличното корисничко искуство кое Вилијам Хил го нуди. Тоа е една од најлесните обложувалници за приклучување. Постои верзија за десктоп и верзија оптимизирана за мобилни телефони за обложувачите кои се во движење. Освен тоа, има домашни апликации за мобилни уреди за iOS и Android уреди. Вилијам Хил има и снаодлива поддршка за корисници достапна на разговор во живо 24/7.

Завиткување

Нема сомнение дека еСпортските обложувања се еден од најбрзо растечките пазари во онлајн коцкањето. Во најновите извештаи, пазарот за обложување еСпорт се очекува да достигне неверојатни 205 милијарди долари до 2027 година. Ова е една од причините зошто Вилијам Хил е заинтересиран за еСпорт обложување.

Во 2022 година, Вилијам Хил веќе го погоди теренот покривајќи ги тековните турнири, вклучувајќи ги Лигата на легендите - LCS, Лигата на легендите - Circuito Brasileiro, Лигата на легендите - Лигата на турскиот шампионат, Шампионатот за храброст - освојувачи, CS: GO - BLAST Премиер серии и Дота 2 - Лига на шампиони.

Најнови вести

Оптимизирајте ја вашата VALORANT игра со смешни вкрстувања
2023-11-26

Оптимизирајте ја вашата VALORANT игра со смешни вкрстувања

Вести