Бонус за пријавување

Веб-страниците за еспортски обложувалници користат бонуси за пријавување за да привлечат нови клиенти. Речиси сите најдобри страници за обложување е-спорт ќе им обезбедат на новите клиенти голем бонус за добредојде. Ова се понуди кои ви обезбедуваат дополнителни средства за обложување што можете да ги користите за да обложувате на е-спортови како што се Dota 2, CS:GO, FIFA, Rocket League, Hearthstone, League of Legends и други.

Секогаш е убаво да се користат понудите за бонус за пријавување откако ќе се регистрирате на веб-локација за онлајн обложување е-спорт. Овие страници можат да понудат одлични промоции за нивните нови клиенти кои вреди да се бараат.

Бонус за пријавување
Најдете бонуси за пријавување на сајтовите за обложување е-спорт

Најдете бонуси за пријавување на сајтовите за обложување е-спорт

Првиот чекор е да се најдат најдобрите обложувалници кои обезбедуваат бонуси за еспорт. Новите обложувачи може да ги искористат предностите на бонусите за пријавување на повеќето од главните обложувалници со пазарите за еСпорт. Проверените и доверливи компании како што се 1xBet, Betsson и Betsafe обезбедуваат разновидни привлечни стимулации за пријавување за да привлечат нови обложувачи да обложуваат на нивните платформи.

Следниот чекор е да креирате или да се регистрирате за сметка. Изберете го претпочитаниот начин на плаќање и износот на депозит, а вашата е-спортска книга ќе се погрижи за останатото. Паметна опција е да се проучат фините букви во оваа фаза бидејќи износите за превртување и другите услови и критериуми обично се она што одредува дали вреди или не бонусот за е-спорт.

Врз основа на кладилникот што ќе го изберете, може веднаш да ги добиете вашите бонус средства, додека други може да побараат од вас рачно да внесете код при првиот депозит. Имајте на ум дека големината на вашиот прв депозит, во повеќето случаи, има значително влијание врз вашите бонус средства.

Најдете бонуси за пријавување на сајтовите за обложување е-спорт
Како функционира бонусот за пријавување?

Како функционира бонусот за пријавување?

Најчестиот вид на понуда за регистрација на eSportsbook е бонус за совпаѓање со депозит, кој може да очекувате да го видите кога првично ќе се регистрирате за нова веб-локација.

Веб-страницата ќе го прифати вашиот депозит и ќе ви обезбеди бесплатни кредити за обложување што можете да ги користите за да ставате облози на нивната платформа. Ова важи за 100% натпревари, сепак, некои Сајтови за обложување еСпорт може да обезбеди само 50% совпаѓања, што значи дека ќе ви кредитираат само половина од она што сте го депонирале.

Бидејќи ова се случува на почетокот, бонусите за пријавување ретко влијаат на тоа како се обложувате или на кој еСпорт се обложувате, освен ако не е наведено во ситното писмо. Натпреварите за депозит обично имаат минимален услов за депозит за да се активира бонусот, како и максимален износ на дополнителни пари што веб-страницата ќе ви ги даде доколку се квалификувате.

На пример, страницата може да покаже дека бонусот ќе се активира само ако депонирате најмалку 10 долари и дека промоцијата само ќе го удвои вашиот депозит до 500 долари во бесплатни кредити. Со други зборови, ако депонирате 500 долари или помалку, веб-страницата ќе одговара на вашиот депозит 100 проценти. Меѓутоа, ако депонирате 600 долари, вашиот бонус готовина ќе биде само 500 долари. Нема да имате право на бонус ако депонирате помалку од 10 долари.

Како да користите бонус за пријавување

Наместо еСпорт, вашата претпочитана страница за обложување еСпорт одредува како ќе потрошите бонус за пријавување. Најголемиот дел од нив се применуваат автоматски кога ќе се регистрирате и ќе го направите вашиот прв депозит, додека на некои треба да внесете специфичен код што ви бил претходно издаден. Сепак, постојат стратегии за обложување еСпорт што може да ви помогнат да извлечете максимум од пријавувањето или бонус за добредојде.

Како функционира бонусот за пријавување?
Совети и трикови за бесплатни облози

Совети и трикови за бесплатни облози

Диверзификација на облози

Спортските обложувалници можат да користат бонуси за пријавување за да се обложуваат на многу тимови или играчи без да ги ризикуваат своите пари. Поинаку кажано, може да ставите облог на тим што вообичаено не би го вратиле. Дури и ако изгубите, износот ќе биде отстранет од вашите бонус средства наместо вашиот депозит од вистински пари. За жал, постојат неколку исклучоци од ова правило, бидејќи одредени сајтови за коцкање може да бараат од вас да направите депозит со вистински пари пред да можете да пристапите до бонус пари.

Некои луѓе може дури и да се обложуваат на аутсајдери. Со значителен бонус за пријавување, обложувачите може да почнат да се обложуваат на аутсајдери и да одат против фаворитите без да го загрозат нивниот капитал. Ако загубат, парите од бонус им се одземаат. Сепак, тие треба да ги заработат сите вистински пари на нивниот облог ако облогот победи.

Обложување на двете страни на пазарот

„Методот од двете страни на пазарот“ подразбира коцкар да вложи бонус на спротивен резултат од оној на кој веќе се обложил. Профитот ефективно се обезбедува со оваа стратегија.

Храбар обложувач, на пример, може да ги обложи своите пари на Team Liquid на -2,5 во игра. Тие ставаат бонус облог со иста вредност како нивниот првичен облог додека се приближува играта за да го поддржат противникот на Team Liquid на +2,5. На овој начин, што и да се случи, парите ќе бидат рефундирани во некоја форма.

Совети и трикови за бесплатни облози
Купување наоколу за опции

Купување наоколу за опции

Кога станува збор за еСпорт обложување, секогаш треба да се придружите на неколку различни сајтови за да можете да ги споредувате цените. Исто така, ќе можете да изберете промоции од избор на разни книги како бонус. Нема ништо лошо со скокање од една до друга локација во потрага по специјални понуди. Ова е нешто што неколку вешти обложувачи на еСпортови го прават до одреден степен.

Ако најдете прекрасна зделка на друга страница што ве привлекува, преместете дел од вашите пари и искористете ги. Имате опција да останете или да ги преместите средствата назад на вашата оригинална локација по завршувањето на кампањата.

Кажете дека уживате во обложувањето League of Legends и друга онлајн спортска книшка нуди бонус за пријавување за време на Worlds. Би биле луди ако не го искористите тоа целосно, барем до крајот на настанот.

Се разбира, ќе сакате да бидете сигурни дека целосно ги разбирате сите ограничувања за секој бонус, така што вашите средства не завршуваат никаде каде што не припаѓаат. Запомнете дека одличните линии секогаш ќе ја надминат секоја промоција. Немојте да ве одвлекуваат бонусите и да ја изгубите од вид вашата основна цел да создадете избор со исклучителна вредност и да добивате облози.

Купување наоколу за опции
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Сметајте го коцкањето само како средство за забава. Мора да очекувате да изгубите пари и да ги прифатите тие загуби како неопходен дел од забавата. Ова е правилен пристап кон коцкањето.

Луѓето кои очекуваат или бараат да победат се местата каде зависностите од коцкање генерално пуштаат корени. Кога ќе изгубат, може да станат фрустрирани или вознемирени, што ќе ги наведе да ризикуваат уште повеќе пари за да ги вратат загубите. Ова може да предизвика ужасна верижна реакција која брзо излегува од контрола.

Одвојте одредена сума на пари што сте спремни да ја изгубите во секој даден период. Ако си поставите ограничувања и се придржувате до нив, би требало да можете да уживате во вашето коцкање без никогаш да наидете на тешкотии.

Управувајте со времето што го поминувате на коцкање на ист начин како што ја контролирате количината на пари што ги трошите. Коцкањето во слободното време е во ред се додека можете да си го дозволите тоа, но не сакате тоа да ви го преземе животот.

Ако знаете или се сомневате дека коцкањето станува проблематично за вас, не се срамете да му пријдете на некого. Нема ништо за што да се срамите и бесмислено е да се обидувате сами да ја решите ситуацијата. Ако не ви е удобно да разговарате за вашите проблеми со пријателите или семејството, одредени организации можат да ви помогнат.

Одговорно коцкање