Бонус за лојалност

Денешните еСпортски обложувалници имаат различни начини за наградување посветени играчи. Ако играте редовно, спортската книшка во одреден момент ќе ве покани на разни програми за лојалност. Откако ќе се приклучите на клубот, ќе почнете да заработувате поени кога ќе се вклучите во одредени активности, како што се депонирање средства на вашата сметка.

Собраните поени може да бидат вашиот бонус за лојалност, кој можете да го откупите за готовина и други поволности. Овој бонус за обложување обично доаѓа со однапред одредени нивоа. Се движите по скалата и добивате нови награди додека играте повеќе. Бонусите за лојалност може да имаат различни форми и треба да го разберете секој тип за да го искористите максимумот од него.

Бонус за лојалност

Образложението за бонус за лојалност е очигледно. Тој нуди повеќе вредност за вашите пари. Замислете да користите бесплатни облози без депозит. Обложувалницата прави да се чувствувате ценети за вашата посветеност и напорна работа. Со овие понуди за онлајн обложување, нема скриени такси или сложени услови за обложување.

Со учество во програма за лојалност на еСпорт, строгите барања не можат да ги заклучат вашите добивки. Уште повеќе, многу е-спортски книги со програми за лојалност се легитимни и доверливи, а нивната главна цел е да негуваат долготрајни односи со своите клиенти. Ниту еден лажен обложувач не би ги вложил своите ресурси на такви програми.

Section icon
Како функционираат бонусите за лојалност преку Интернет?

Како функционираат бонусите за лојалност преку Интернет?

Бонусите за лојалност може да бидат откупливи или неоткупливи. Ако може да се откупи, ги добивате парите од бонусот во вашата банкрола и можете да ги повлечете или да ги користите за да поставите повеќе облози. Не-откупливи значи дека не можете да ги искеширате парите од бонусот, па мора да ги обложите и да победите за да се повлечете.

Стапката на проигрување или превртување на a бонус за обложување се пресметува според множителот на бонус, мултипликаторот на депозитот или множителот на збирот на депозит и бонус. Овие детали ќе ги најдете во делот Услови и правила. Не сите облози ќе ви дадат 100% од вашиот депозит како бонус.

Еден од највозбудливите бонуси за лојалност е бесплатен облог без депозит. Сè додека ги исполнувате условите за тоа, букмејкерот ја кредитира вашата сметка за обложување со некои пари кога ќе го активирате бонусот. Ова е обично мал прираст на вашата банка, да речеме од 5 до 20 долари. Неколку работи што треба да ги имате на ум кога користите бесплатен облог го вклучуваат периодот на важност, кој може да биде од една недела до еден месец.

Проверете дали сте ги искористиле бесплатните пари во таа предвидена временска рамка. Повторно, мора да го користите бесплатниот облог во целост и можеби нема да ви биде дозволено да го поделите на помали облози. Наградата на победничката игра доаѓа од облогот, а не од износот на бесплатниот облог. Во основа, ќе ставате облози без ризик без да додавате вистински пари на вашата сметка за да го активирате бонусот.

Како функционираат бонусите за лојалност преку Интернет?
Како да користите бонуси за лојалност

Како да користите бонуси за лојалност

Пред да учествувате во програма за лојалност, императив е да ги знаете основите. Кога станува збор за избор на букмејкер, лесно бонус за обложување е-спорт може да направи голема разлика. Така, тоа е нешто на што треба да размислите и да се погрижите да го разберете темелно. Еден аспект на кој треба да се обрне внимание е стапката на игра и што е потребно за да напредувате во скалата на програмата за лојалност.

Обложувач може да има систем за откуп што ги претвора поени во парични награди. Одредени игри и активности нудат повеќе поени од другите.

Пред да активирате бонус, проверете го процентот на бонус и максималниот износ. Многу платформи за е-спорт обложување одговараат на депозитите за 100%, додека некои се совпаѓаат до 200%. Што се однесува до максималниот износ на бонус, сумата никогаш не е фиксна. Може да биде од 100 до 200 долари, но некои страници им даваат на лојалните играчи неограничени суми на бонуси. Мора да ги разберете двата концепта за да пресметате колку се квалификувате од вашиот првичен депозит.

Кога сте лојален играч на еСпорт, ќе има многу награди што ќе ги искористите. Популарна опција е бонусот за враќање на готовина, кој е како полнење на вашата сметка за обложување. Бонусот за враќање на готовина доаѓа како процент од вашиот облог. Колку повеќе вложувате, толку повеќе можете да добиете како поврат на готовина. Понекогаш, може да ги замените поени за лојалност за готовина.

Ако се обложите 50 долари на ФИФА и добиете рефундирање од 50 долари без разлика на исходот, ова се квалификува како бонус за враќање на готовина. Други придобивки од програмата за лојалност се редовни билети за турнири, бесплатни картички и приспособени понуди. Може да добиете и додатоци и сувенири од бонус за лојалност. Некои играчи ветерани, исто така, освоија хотелски престој и патувања.

Како да користите бонуси за лојалност
Совети и трикови за бесплатни облози

Совети и трикови за бесплатни облози

Иако можеби сте возбудени поради бонус за обложување еСпорт без депозит, знајте дека некои бонуси за лојалност се ограничени на одредени игри. Ако е така, погрижете се да знаете како да ги играте тие игри. Ако понудата е ограничена на CS: GO, запрашајте се дали ова е игра што уживате да ја играте. Додека 100 бесплатни облози изгледаат привлечни за секој обложувач, што ако тие се само за играчите на Apex Legends?

Да претпоставиме дека добивате промо за враќање на готовина на Call of Duty: Warzone, но сè уште не сте запознаени со играта? Не земајте бонус шифра специфична за играта ако не знаете како да ја играте споменатата игра.

Друг совет за користење бесплатни облози е дека никогаш не треба да ги злоупотребувате овие понуди за онлајн обложување. Вашата омилена е-спортска книга редовно ќе објавува промоции за лојалност, па дури и ќе ги испраќа директно во вашето сандаче за е-пошта. Може да биде примамливо да се злоупотребуваат овие карактеристики.

Давателот исто така сака да добие поврат на инвестицијата, на ист начин како што сакате да стекнете профит со повлекување на вашите добивки. Значи, не го надминувајте максималниот влог како што бара веб-страницата. Во спротивно, ќе се претставите како играч со предност, а влогот ќе ви биде намален со моментален ефект.

Совети и трикови за бесплатни облози
Одговорно играње

Одговорно играње

Обложувањето е-спорт треба да биде забавно, но лесно е да се фатите во моментот. Ако сакате да бидете одговорен онлајн гејмер, започнете со учење на правилата. Како функционираат игрите и нивните правила и услови.

Вистинската забава на онлајн обложувањето е донесувањето информирани одлуки наместо да зависи од чистата среќа. Ова бара поставување на граници кога играте. Планирајте ги вашите еСпортски обложувања во одредени денови како што се викендите и празниците без да се мешате во времето на семејството и вашата секојдневна работа.

Не заборавајте да поставите лимит за трошење. Можеби ќе сакате да ги чувате вашите банкарски картички подалеку. Запомнете дека продолженото играње може да доведе до замор на мозокот, па затоа е добро да се истегнете и да направите кратки паузи. Ако мислите дека имате проблем со коцкањето, размислете да се исклучите од онлајн обложувалницата за е-спорт со затворање на вашата сметка на некое време. За крај, не двоумете се да побарате стручна помош и финансиски совет.

Одговорно играње