Бонус за добредојде

Бонусите за добредојде во еспортските обложувања се меѓу најдобрите промоции што играчот може да ги побара откако ќе се регистрира на веб-страница за онлајн обложување е-спорт. Оваа статија истражува во овие бонуси за да утврди кои се тие, како функционираат, како да ги барате и многу повеќе. Како што сугерира името, бонусите за добредојде се промоции што обложувалниците за еСпорт ги користат за новите играчи. Постојат два главни типа на бонуси за добредојде; бонуси без депозит и депозит.

Дали вреди да се бараат овие бонуси? Или тоа е само убав начин за привлекување нови играчи? Дознајте повеќе за тоа како да користите бонуси без депозит и депозит откако ќе отворите сметка во обложувачница за е-спорт.

Бонус за добредојде
Како функционира бонусот за обложување е-спорт?

Како функционира бонусот за обложување е-спорт?

Многу обложувачи имаат тенденција да избегнуваат онлајн бонуси бидејќи тие не звучат легитимни. Сепак, вистината е дека бонусите за добредојде за обложување еСпорт се вистински, барем на лиценцирани и регулирани локации. За евиденција, постојат некои сомнителни обложувалници чии бонуси не се легитимни, но сите страници наведени на оваа страница се оригинални.

Сега, големото прашање е, зошто обложувалниците за еСпорт би им даваат на играчите бесплатни пари?

Па. Одговорот е едноставен - да привлечете нови играчи во онлајн индустријата за обложување еСпорт која е толку конкурентна. Додека бонусите за повторно вчитување се за задржување на клиентите, бонусите за добредојде се наменети да привлечат нови играчи. Она што се случува е дека букмејкерот одредува буџет за маркетинг и една од маркетинг стратегиите се промоциите.

Еспортски обложување бонуси без депозит

Како што сугерира името, бонусот без депозит е понуда што ги наградува играчите со бонус за само пријавување на Сајт за обложување еСпорт. Тие не треба да депонираат за да ја побараат оваа понуда.

Бесплатниот бонус за облози без депозит е стандарден бонус без депозит кој на играчите им дава фиксна сума на пари. Другиот тип е бонус без депозит што може да се вработи, што играчите можат да го користат за да се обложуваат на еСпортови со вистински пари и да добијат вистински пари. И на крај, играчите на eSports можат да ги искористат предностите на непаричните бонуси без депозит, кои им даваат на играчите пари за играње, но не се повлекуваат.

Бонуси за депозит за еспортски обложување

Исто така познат како бонус за натпревар, бонусот без депозит е добредојдена понуда која ги наградува играчите кога ќе депонираат за прв пат. Повеќето бонуси за депозит се совпаѓаат со депонираниот износ со одреден процент до одредена сума. Тоа може да биде бонус за депозит од 50%, 100%, па дури и повеќе.

Само да споменеме, на некои обложувалници, бонуси за депозит може да се понуди во вториот, третиот, па дури и четвртиот депозит.

Како функционира бонусот за обложување е-спорт?
Како да барате бонуси за добредојде

Како да барате бонуси за добредојде

Како се активираат бонусите за добредојде по исполнувањето на условите за подобност? Па, постојат два начина. Прво, бонусот автоматски се кредитира на сметката на играчот. Тоа е најлесниот начин да побарате бонус. Алтернативно, играчите мора да го активираат бонусот користејќи кодови за добредојде на бонус или купони за обложување еСпортови. Има слот каде што се пополнуваат овие кодови за да се активира бонусот.

Како да ги користите бонусите за добредојде за обложување е-спорт

Бонусите за добредојде се забавни, но обложувачите на еСпорт треба да знаат како добро да ги искористат. За жал, повеќето играчи кои бараат бонуси за добредојде на крајот ги трошат во само неколку облози поради недостаток на знаење за тоа што се крие зад завесата. Во овој сегмент, дознајте сè што треба да знаете за користење на бонуси за добредојде.

Како да барате бонуси за добредојде
Барања за обложување

Барања за обложување

Иако бонусите за добредојде звучат профитабилно, тие се обврзани со строги барања за обложување. Иако обложувалниците прскаат пари во форма на бонуси, тие поставија одредени ограничувања за да им отежнат на играчите да извлечат максимум од бонусите за добредојде. Овие ограничувања се познати како барања за обложување или барања за играње.

За почеток, условот за обложување е мултипликатор на бројот на пати кога обложувачите треба да играат преку бонус пред да можат да повлечат какви било добивки. На пример, ако обложувачот бара совпаѓање на депозит кај обложувачница со услов за обложување 20 пати, мора да игра преку бонусот 20 пати пред да се квалификува за повлекување. Па, голем предизвик е да се игра 20 пати без да се загубат сите пари.

Веб-страниците за обложување е-спорт со најпрофитабилни бонуси имаат највисоки и најстроги барања за обложување во повеќето сценарија.

Ограничувања на шансите и игрите

Покрај барањата за обложување, обложувалниците им отежнуваат на играчите да добијат вистински пари користејќи бонуси со поставување на минимални коефициенти. На пример, страницата за обложување еСпорт може да понуди бонус од 150%, но бонусот важи само за високи коефициенти. Покрај ограничувањето на коефициентите, некои бонуси за добредојде се применуваат за одредени игри за еСпорт.

Барања за обложување
Добредојдовте бонус совети и трикови

Добредојдовте бонус совети и трикови

Иако обложувалниците им го отежнуваат користењето на бонуси на играчите, сепак е можно да се профитираат од бонусите за добредојде.

Првиот совет е секогаш да бидете во потрага, не само за бонуси за добредојде, туку и за најпрофитабилните. Играчите можат да изберат да се ловат себеси или да користат обложувалници кои ги наведуваат обложувалниците за еСпорт со највисоки бонуси за добредојде.

Друг совет кој се однесува само на обложувалниците без ограничувања на коефициентите е обложувањето на најниските коефициенти. За разлика од високите коефициенти, облозите со ниски коефициенти имаат голема веројатност да се исполнат. Тоа, рече, одењето ниско е паметен совет за да се надминат барањата за обложување. Единствениот проблем е што приносот сепак не е толку висок.

Сега кога високите барања за обложување ги намалуваат шансите да заработат нешто од бонуси, обложувачите треба да бараат бонуси за добредојде со пониски барања за играње. Ова е лесен совет за бонус за спортско обложување за заработка. Полесно е да се надмине условот за обложување 15 пати отколку 30 пати.

Исто така, важно е да го проверите периодот на важност на бонусот за добредојде. Често, играчите ги бараат овие бонуси, но не ги користат во определениот период. Звучи смешно, но да, бонусите имаат рок на траење.

Обложувајте се мудро. Само затоа што е 100% бонус не значи дека треба да се потроши на нереални шанси. Наместо тоа, обложувачите треба да останат мудри обложувачи користејќи го бонусот за добредојде како вистински пари што ги депонирале. Истражувањето на различните натпревари на еСпорт и проверката на предвидувањата оди на долг пат.

Добредојдовте бонус совети и трикови
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Бонусите за добредојде се фантастични и се едни од причините поради кои многу играчи се вовлечени во обложувањето еСпорт. Но, тие може да бидат предизвикувач на зависност од коцкање. Многу играчи користат повеќе пари отколку што можат да си дозволат да бараат бонуси.

Играчите мора да останат во границите на одговорното коцкање. Поставувањето буџет за еСпорт обложување и придржувањето до него е најважно. Друг совет е никогаш да не бркате загуби при обложување и секогаш да знаете кога да заминете. Поважно, еСпортските обложувања не треба да бидат замена за училиште или работа.

Тоа е сè за овој водич за бонусите за добредојде за обложување еСпорт. Навистина, понудите за онлајн обложување за нови играчи вреди да се бркаат. Сепак, не е лесно да се капитализира од нив.

Одговорно коцкање