Без обложувачки бонус

Луѓето сакаат коцкање преку Интернет од многу причини, но главната е што играчите можат да добијат промоции за коцкање, како што се бесплатни облози, бонуси за добредојде и попусти. Букмејкерите ги доделуваат овие бонуси за да го привлечат обичајот на обложувачот и да ја поттикнат лојалноста. Исто така, тие се најдобриот начин да се испроба нова страница за коцкање, да се фрлирол неколку облози и да се тестира нов софтвер.

Сепак, не вредат сите бонуси бидејќи некои обложувалници нудат подобри промоции од другите. Додека некои зделки ќе имаат помали превртувања, други даваат повеќе пари со супериорни услови и услови. Една од најдобрите промоции што ја нудат повеќето онлајн обложувалници е бонусот без обложување.

Без обложувачки бонус
Што е бонус без обложување?

Што е бонус без обложување?

Без бонуси за обложување се промоции кои онлајн казина дајте им на играчите за да можат да се коцкаат без да се придржуваат до барањата за обложување. Без обложување имплицира дека играчот задржува се што ќе освои. Сите добивки од слотовите се пренесуваат на вистинското салдо на коцкарите и тие можат да го подигнат како вистински готовина.

Некои вртења не бараат од коцкарите да ја финансираат својата сметка во казино со пари од реалниот свет за да ги бараат своите бонуси, но тие мора да обложат за да победат. Играчите се повикани да внимаваат на какви било барања за обложување кога бараат бонуси без обложување. Единствениот недостаток е тоа што повеќето казина бараат минимален депозит за да ги активираат овие бонуси.

Нема услов за обложување бонус за обложување

Добивките добиени од слотови без обложување се плаќаат како бонус готовина. Парите од бонусот се чуваат во друг паричник и се прикачени со барања за обложување. Бидејќи парите од бонусот не можат да се подигнат, играчите мора да ги исполнат овие барања за обложување пред да подигнат готовина.

Условот за обложување се однесува на минималната сума на пари што коцкарот мора да ја вложи пред да добие готовинска исплата. Откако играчите ќе ги завршат барањата за обложување, тие можат да ги претворат своите добивки во вистинска готовина. Оние кои нема да ги исполнат условите за обложување ќе ги загубат своите добивки и не можат да ги претворат во готовина од реалниот свет за повлекување.

Што е бонус без обложување?
Претворете го без бонус за обложување во вистински пари

Претворете го без бонус за обложување во вистински пари

Вистината е, без разлика на тип на бонус, поени се даваат во зависност од барањата за обложување. Ако барањата за навивање се строги, играчите ќе имаат помала можност за победа и нема што да се повлечат. Кога условот за обложување е x20 за бонус од 20 долари, коцкарот мора да вложи 400 долари во игрите.

Ако можат да победат без да потрошат ништо, а сепак да ги исполнат условите за обложување, можат да ги повлечат остатоците. Играчите исто така можат да ги пресметаат нивните барања за обложување со тоа што прво ќе утврдат дали a бонус за добредојде е понуда за депозит или бесплатно вртење. Второ, тие мора да утврдат дали износот на депозитот е исклучен или вклучен во барањата за обложување.

Кои еСпортови нудат без бонус за обложување?

Главната идеја зад бонуси за е-спорт без обложување е да се натераат новите играчи да се регистрираат за сметки за обложување и да ги трошат своите пари. Кога ќе освојат неколку облози, тие можат да продолжат да играат наместо да одат на друго место.

Претворете го без бонус за обложување во вистински пари
Одговорно коцкање

Одговорно коцкање

Луѓето можат одговорно да се обложуваат со разбирање дека коцкањето е платена забава. Прекрасно и возбудливо искуство е коцкањето и освојувањето нешто дополнително, но најважно е да уживате во искуството. Играчите мора да имаат и буџет за обложување за да можат да следат колку трошат.

Одговорно коцкање